21 March, 2021 09:09

HIRDETÉSEK NAGYBÖJT 5. VASÁRNAPJÁN (MÁRCIUS 21.)

1. A Szeretet öröme (Amoris laetitia) apostoli buzdítás kiadásának ötödik évfordulója alkalmából a 2020. december 27-én meghirdetett családnak szentelt évet március 19-én megnyitotta Ferenc pápa. A Családév célkitűzése, hogy megérlelje a családnak szentelt püspöki szinódus utáni apostoli buzdítás gyümölcseit, és az egyházat közelebb hozza a családokhoz, amelyeket az utóbbi évben a világjárvány erősen próbára tett. A Családév 2022. június 26-án, a Családok 10. Világtalálkozójával zárul.

2. Hétfőn, március 22-én, újra nyitjuk székesegyházunkat. Csak egyéni imádságra és szentséglátogatásra lehet betérni hétfőtől szombatig ¾ 8-tól 18 és vasárnap 15-től 18 óráig. Nyilvános liturgiát egyelőre nem tartunk.

3. Csütörtökön lesz Urunk születése hírüladásának főünnepe (gyümölcsoltó Boldogasszony).

4. A következő vasárnap ünnepeljük Virágvasárnapot, az Úr szenvedésének vasárnapját, Urunk bevonulását Jeruzsálembe, amelyet a templomon belül tartunk a nép részvétele nélkül.

5. Virágvasárnap, nagyhétfőn és nagykedden, március 28-29-30-án, 18 órától kezdődik Dr. Martos Levente Balázs, a budapesti Központi Szeminárium rektorának, a Pápai Biblikus Bizottság tagjának online nagyböjti elmélkedéssorozata egyházmegyénk You Tube csatornáján. Akinek van rá lehetősége, kérem, mindhárom este kapcsolódjon be.

6. Tekintettel a rendkívüli járványügyi helyzetre szünetel a szentgyónás szokott módja. Amikor a gyónni akaró hívő abban a fájdalmas helyzetben van, hogy nem járulhat a bűnbocsánat szentségéhez, mert ez fizikailag lehetetlen, indítsa föl magában a tökéletes bánatot, hogy Isten bocsánatát elnyerje.

7. Plébániánk ügyfélfogadási rendje változatlan: hétfőtől péntekig 09-17 óra között.

8. Palánki Ferenc püspök atya köszönetet mond mindazoknak, akik az elmúlt évben személyi jövedelemadójuk 1%-val a Magyar Katolikus Egyházat támogatták. Kérem, ebben az évben se feledkezzenek meg az adóbevallás jóváhagyásánál az 1+1 % felajánlásáról. (Ez a rendelkezés megtehető az 20EGYSZA nevű nyomtatvány kitöltésével, illetve az eszja.nav.gov.hu oldalon.) Az első 1%-ot ajánljuk fel a Katolikus Egyháznak (0011). A 2018. évben benyújtott, bevett egyház technikai számára szóló nyilatkozat újabb nyilatkozat beadásáig vagy a nyilatkozat visszavonásáig érvényes, azt a 2021. évben is figyelembe veszi a NAV.

A második 1%-ot pedig vagy a Szent Anna Római Katolikus Plébániáért Alapítvány (adószám: 18621972-1-09), vagy a Szent László KórusJubilate Alapítvány (adószám: 18552519-1-09) javára.

Abban az esetben is meg kell tenni a felajánlását a Magyar Katolikus Egyháznak, ha valakinek a személyi jövedelemadója bizonyos kedvezmények miatt nulla forint (például családi adókedvezmény). Az állam ugyanis a felajánlók számánál ezeket a rendelkezéseket is figyelembe veszi.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás