14 March, 2021 10:09

HIRDETÉSEK NAGYBÖJT 4. (LAETARE) VASÁRNAPJÁN (MÁRCIUS 14.)

1. Tekintettel az egyre súlyosbodó járványügyi helyzetre székesegyházunkat március 21-ig zárva tartjuk az egész nap folyamán. Március 22-én fogjuk kinyitni.

2. Hétköznaponként a 7-kor kezdődő szentmise követhető az egyházmegye You Tube csatornáján. Híveink otthonról történő bekapcsolódásukkal a szentmisébe megvallják, hogy az egész egyház egyesül Krisztus áldozatával.

3. A már előjegyzett miseszándékokat a nép részvétele nélkül bemutatott szentmiséken elvégezzük. A miseszándékot kérő a szentmise időpontjában otthon kapcsolódjon be megváltásunk ünneplésébe, és végezzen lelki szentáldozást.

4. Palánki Ferenc püspök atya egyházmegyénk területére felmentést adott a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alól.

Megnyugtatom híveinket, akik a járvány idején nem tudnak templomba menni, hogy ezzel nem követnek el bűnt! Az Úr napjának megszentelése azonban továbbra is ugyanúgy parancs marad számukra.

5. A mai napon véget ér a nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtés. Illesse köszönet mindazokat, akik ebbe bekapcsolódtak, és azokat, akik a 1356-os adományvonal hívásával segítették a Katolikus Karitász munkáját.

6. Napról napra imával buzgón esedezzünk az élő Istenhez a járvány megszűnéséért és minden érintettjéért.

7. Plébániánk ügyfélfogadási rendje változatlan: hétfőtől péntekig 09-17 óra között.

8. Pénteken Szent József, a Boldogságos Szűz Mária jegyesének fűünnepén, a 7 órai szentmise után énekeljük a Szent József litániát.

9. A következő vasárnap üljük nagyböjt 5. vasárnapját, magyar népegyházi elnevezéssel Feketevasárnapot.

10. Palánki Ferenc megyéspüspök köszönetet mond mindazoknak, akik az elmúlt évben személyi jövedelemadójuk 1%-val a Magyar Katolikus Egyházat támogatták. Kérem, ebben az évben se feledkezzenek meg az adóbevallás jóváhagyásánál az 1+1 % felajánlásáról. (Ez a rendelkezés megtehető az 20EGYSZA nevű nyomtatvány kitöltésével, illetve az eszja.nav.gov.hu oldalon.) Az első 1%-ot ajánljuk fel a Katolikus Egyháznak (0011). A 2018. évben benyújtott, bevett egyház technikai számára szóló nyilatkozat újabb nyilatkozat beadásáig vagy a nyilatkozat visszavonásáig érvényes, azt a 2021. évben is figyelembe veszi a NAV.

A második 1%-ot pedig vagy a Szent Anna Római Katolikus Plébániáért Alapítvány (adószám: 18621972-1-09), vagy a Szent László Kórus
Jubilate Alapítvány (adószám: 18552519-1-09) javára.

Abban az esetben is meg kell tenni a felajánlását a Magyar Katolikus Egyháznak, ha valakinek a személyi jövedelemadója bizonyos kedvezmények miatt nulla forint (például családi adókedvezmény). Az állam ugyanis a felajánlók számánál ezeket a rendelkezéseket is figyelembe veszi.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás