12 March, 2021 21:10

RENDKÍVÜLI HIRDETÉSEK (március 12.)

1. Tekintettel az egyre súlyosbodó járványügyi helyzetre székesegyházunkban 2021. március 13-tól szünetel a nép részvételével bemutatott nyilvános szentmise és minden templomi közösségi imádság (keresztút, rózsafüzér stb.) és minden egyházközségi hitéleti összejövetel (bibliaóra).

2. Debrecen többi római katolikus templomaiban március 13-án és 14-én még lesznek nyilvános szentmisék.

3. Székesegyházunkat nyitva tartjuk, hogy a hívek egyénileg betérhessenek imádkozni és szentséglátogatásra. A hétköznapi és vasárnapi szentmisék idején templomunk zárva van; vasárnap 15 és 18 óra között van nyitva.

4. Hétköznaponként a 7-kor kezdődő szentmise az egyházmegye YouTube csatornáján követhető. Bekapcsolódásukkal híveink megvallják, hogy minden szentmisében az egész egyház egyesül Krisztus áldozatával.

5. A már előjegyzett miseszándékokat a nép részvétele nélkül bemutatott szentmiséken elvégezzük. A miseszándékot kérő a szentmise időpontjában otthon kapcsolódjon be megváltásunk ünneplésébe, és végezzen lelki szentáldozást.

6. Palánki Ferenc püspök atya egyházmegyénk területére felmentést adott a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alól.

Megnyugtatom híveinket, akik a járvány idején nem tudnak templomba menni, hogy ezzel nem követnek el bűnt! Az Úr napjának megszentelése azonban továbbra is ugyanúgy parancs marad számukra.

7. Napról napra imával buzgón esedezzünk az élő Istenhez a járvány megszűnéséért és minden érintettjéért.

8. Plébániánk ügyfélfogadási rendje változatlan: hétfőtől péntekig 09-17 óra között.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás