10 April, 2021 17:10

HIRDETÉSEK HÚSVÉT 2. VASÁRNAP, FEHÉRVASÁRNAP,

AZ ISTENI IRGALMASSÁG VASÁRNAPJÁN (ÁPR. 11.)

1. Ma van az ISTENI IRGALMASSÁG VASÁRNAPJA, amelyen teljes búcsú nyerhető a szokásos feltételekkel. 15 órakor, az irgalmasság órájában, imádkozzuk el az Isteni Irgalmasság rózsafüzérét akár otthon, akár valamelyik templomban.

2. Hétfőn az esti szentmise után folytatódik a bibliaóra itt, a templomban.

3. Szerdán 18 órakor tartja székesegyházunkban aranymiséjét Fodor András atya pappá szentelésének 50. évfordulóján. Április 25-én a Szt. Család Plébánia híveinek fog aranymisét végezni. A szerdai aranymisére a hívek közül csak az jöjjön, aki nem tud részt venni a Szent Családban.

4. Szombaton 9 órától tartjuk a bérmálkozásra készülők és 10 órakor az elsőáldozásra készülő gyermekek összevont hittanóráját a templomban.

5. Gyóntatószékben továbbra sem gyóntathatunk. A szentgyónás végezhető a szentély mögötti folyosón az 5. és a 6. teremben. Minden szentmise előtt egy fél órával kezdődik a gyóntatás.

6. Azok a fiatalok, akik Isten papságra hívó szavát felismerték önmagukban, és a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyében szeretnének papként szolgálni, küldjék be jelentkezésüket május 31-ig a Püspöki Hivatalba. Bővebb tájékoztatást a lelkiatyáktól kérhetnek.

7. Minden katolikus háztartásból terjedjen az ÖRÖM-HÍR! Ezzel a mottóval elvihető az újságos polcról 400 Ft-os áron egyházmegyénk folyóiratának húsvéti száma. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik az Öröm-Hír legújabb számát.

8. Szent II. János Pál pápa egészalakos szobrának elkészítéséhez — Debrecenbe látogatásának 30. évfordulójára — folytatódik az adománygyűjtés. A szoborra szánt adomány befizethető személyesen a plébániairodán, vagy postai csekken, vagy banki átutalással egyházközségünk számlaszámára (10702064-70424368-51100005).

A postai csekken és a banki átutalásnál, kérem, tüntessék fel: szoborállításra. Minden adományt hálásan köszönök.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás