1 May, 2021 19:32

HIRDETÉSEK HÚSVÉT 5. VASÁRNAP (május 2.)

1. Ma ünnepeljük az édesanyákat. Isten éltesse őket! A gyermekeink anyák napi köszöntő műsorral kedveskednek nekik, mely az alábbi linken érhető el:

https://drive.google.com/file/d/1_keH2exEXFMpcgEfh1v_WU73b0wHckz/view?usp=sharing

Ma, elsővasárnap lévén 15 órától csendes szentségimádásra térhetünk be templomunkba 18 óráig.

2. Májusban, Szűz Anyánknak szentelt hónapban, az esti szentmisék előtt fél 6-tól énekeljük a lorétói litániát. Legyen gondunk arra, hogy családilag is köszöntsük a Boldogságos Szűz Máriát. A litánia a Hozsanna imakönyvben is megtalálható.

3. Ferenc pápa májusi rózsafüzér-maratonra hív minket. Mindennap kapcsolódjunk be a közös imába, hogy legyőzzük a járványt.

4. Elsőcsütörtökön egész napos szentségimádást tartunk. 17-kor kezdjük a szentségimádási órát papi hivatásokért.

5. Elsőpénteken, a Jézus Szíve-tisztelet napján, meglátogatjuk a betegeket.

6. Mához egy hétre lesz a Tömegtájékoztatási Világnap.

7. Liturgikus emléknapok e héten: hétfőn Szent Fülöp és Jakab apostolok ünnepét, kedden Szent Flórián és pénteken Boldog Gizella emléknapját tartjuk.

8. A Szent József-évben hittanosainknak meghirdetett rajzpályázatra beküldött alkotások megtekinthetők a Szt. Antal-szobor mellet a paravánok mindkét oldalán.

9. A személyi jövedelemadó bevallásának időszakában az 1%-os rendelkezésekre hívjuk fel Testvéreink figyelmét. A technikai számra vonatkozó előző évi rendelkezés (0011 – Magyar Katolikus Egyház) visszavonásig érvényben van, a második 1%-ról viszont minden évben újra kell nyilatkoznunk.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás