24 April, 2021 14:06

HIRDETÉSEK HÚSVÉT 4. VASÁRNAP (április 25.)

1. Ma Jó Pásztor-vasárnapján könyörgőnapot tartunk papi hivatásokért. Azok a fiatalok, akik Isten papságra hívó szavát felismerték önmagukban, és a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyében szeretnének papként szolgálni, küldjék be jelentkezésüket május 31-ig a Püspöki Hivatalba. Bővebb tájékoztatást a lelkiatyáktól kérhetnek.

2. Szombattól egész májusban, Szűz Anyánknak szentelt hónapban, az esti szentmisék előtt fél 6-tól énekeljük a lorétói litániát. Legyen gondunk arra, hogy ezzel otthon családilag is köszöntsük a Boldogságos Szűz Máriát. A litánia a Hozsanna imakönyvben énekes formában is megtalálható.

3. Mához egy hétre, május első vasárnapján ünnepeljük Anyák napját. Kedves szavakkal, virággal vagy verssel köszönjük meg az édesanyák fáradozását. Igyekezzünk emlékezetessé tenni ezt a szép ünnepet.

4. Liturgikus emléknap e héten: csütörtökön – Sienai Szt. Katalin, szűz és egyháztanító, Európa társvédőszentjének ünnepe.

5. A Szent József-évben hittanosainknak meghirdetett rajzpályázatra beküldött alkotások megtekinthetők a Szt. Antal-szobor mellet a paravánok mindkét oldalán.

6. Nyári napközis tábort tartunk június 21-26. között az általános iskolásoknak. Nyári hittanos tábor lesz július 5-9. között Nyírbátorban. Mindkét táborba jelentkezni lehet a plébániairodán vagy a hitoktatóknál.

7. A személyi jövedelemadó bevallásának időszakában az 1%-os rendelkezésekre hívjuk fel Testvéreink figyelmét. A technikai számra vonatkozó előző évi rendelkezés (0011 – Magyar Katolikus Egyház) visszavonásig érvényben van, a második 1%-ról viszont minden évben újra kell nyilatkoznunk.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás