28 August, 2021 20:49

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 22. VASÁRNAP (aug. 29.)

1. Szerdán, szept. 1-én tartjuk a teremtésvédelem világnapját. Környezettudatos életmódunkkal enyhítsük az ökológiai válság előidézte károkat!

Ezen a napon fogja megkezdeni Tóth László Gábor, diakónusszentelés előtt álló kispap lelkipásztori gyakorlatát egyházközségünkben.

2. Elsőcsütörtökön a 7 órai szentmise után szentségimádásra térhetünk be 18 óráig. Egy-egy szentségimádási óra megtartására ketten-hárman összefogva feliratkozhatnak a sekrestyében. 17-kor kezdjük a szentségimádási órát papi hivatásokért.

3. Elsőpénteken, a Jézus Szíve-tisztelet napján meglátogatjuk betegeinket, akik otthonukban akarják szentgyónásukat és –áldozásukat elvégezni. 17.30-kor énekeljük a Jézus szíve litániát.

Ha a Kedves Testvérek tudnak környezetükben élő idős, a szentmisére eljönni már nem tudó betegekről, akik szívesen vennék magukhoz az Oltáriszentséget minden hónap elsőpéntekén, jelezzék a sekrestyében, vagy a plébániairodán, vagy a plébánia elektronikus postacímén.

4. A következő vasárnap kezdődő 52. nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus programjaira ma még lehet regisztrálni a kongresszus honlapján. Plébániánk csoportja kódjának felhasználásával (IEC-MDCA.) Éljünk ezzel a lehetőséggel!

5. Nagy öröm mindannyiunk számára, hogy Ferenc pápa személyesen jön el az Eucharisztikus Kongresszus zárómiséjére szeptember 12-én.

Püspök atya engedélyezte, hogy azon a vasárnap a délelőtti szentmiséket elhagyjuk a pápai szentmisén való részvétel érdekében. Erre buzdítok mindenkit. Az itthon maradó hívek vegyenek részt a szombati előesti szentmisén, vagy a közvetített pápai szentmisén, vagy vasárnap a 18 órai szentmisén.

A már felvett miseszándékok más napra történő áthelyezése érdekében forduljanak a plébániairodához.

6. Mához egy hétre a szentmisék végén megáldjuk a pedagógusokat, a diákokat és iskolatáskájukat.

7. A gyermek- és felnőtt hitoktatás, valamint a bibliaóra szeptember 13-án kezdődik plébániánkon.A hittanórák tervezett rendje a hirdetőn megtalálható. Ismét indítunk katekumen-csoportot felnőttek számára, akik szeretnének megkeresztelkedni, a többi szentségben részesülni, vagy katolizálni akarnak.

8. Liturgikus emléknap e héten: pénteken Nagy Szt. Gergely pápáé és egyháztanítóé.

9. Köszönetet mondok mindazoknak, akik bekapcsolódtak az iskolatáska- és tanszergyűjtésbe.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás