4 September, 2021 17:16

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 23. VASÁRNAP (szept. 5.)

1. Szerdán, szept. 1-én megkezdte Tóth László Gábor, diakónusszentelés előtt álló kispap lelkipásztori gyakorlatát egyházközségünkben.

2. A múlt pénteken elkezdődött a székesegyház kovácsoltvas kerítésének felújítása.

3. Ma a szentmisék végén megáldjuk a jelenlévő pedagógusokat, a diákokat és iskolatáskájukat.

4. Ma, elsővasárnap 15 órától szentségimádásra térhetünk be 18 óráig.

5. Ma kezdetét veszi Budapesten az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus. Az ünnepélyes megnyitó a Hősök terén 15 órakor kezdődik, utána lesz a szentmise elsőáldozással.

6. Csütörtökön a 7 órai szentmise után szentségimádásra térhetünk be 18 óráig. Szentségimádási napunkat ünnepélyes szentmisével fejezzük be. Helyben így bekapcsolódunk az eucharisztikus kongresszus szentségimádási napjába. Egy-egy szentségimádási óra megtartására ketten-hárman összefogva feliratkozhatnak a sekrestyében.

7. Nagy öröm mindannyiunk számára, hogy Ferenc pápa személyesen jön el az Eucharisztikus Kongresszus zárómiséjére szeptember 12-én. A következő vasárnap a délelőtti szentmiséket elhagyjuk a pápai szentmisén való részvétel érdekében. Az itthon maradó hívek vegyenek részt a szombati előesti szentmisén, vagy a közvetített pápai szentmisén, vagy vasárnap a 18 órai szentmisén.

A már felvett miseszándékok másik napra történő áthelyezése kérhető a sekrestyében vagy a plébániairodán.

8. A gyermek- és felnőtt hitoktatás, valamint a bibliaóra szeptember 13-án kezdődik plébániánkon.A hittanórák tervezett rendje a hirdetőn megtalálható. Ismét indítunk katekumen-csoportot felnőttek számára, akik szeretnének megkeresztelkedni, a többi szentségben részesülni, vagy katolizálni akarnak.

9. Minden katolikus háztartásban legyen Debreceni Katolikus Figyelő! Ezzel a mottóval elvihető az újságos polcról 100 Ft-os áron egyházközségünk kiadványának legújabb száma. Megtalálható benne a templomi gyermek- és ifjúsági hitoktatás, valamint a felnőttképzés rendje.

10. A jún. 20-tól augusztus 29-ig megtartott nyári ministránsversenybe 28 gyermek kapcsolódott be. Közülük 3. helyezett: Kontra György (9 alkalommal); 2. helyezett: Gyarmati Balázs (11 alkalommal) és 1. helyezett Fekete Kristóf (24 alkalommal). Odaadásukért köszönet illeti őket. Szorgalmuk jó példaadásul szolgál gyermekeinknek.

11. Liturgikus ünnepek és emléknapok e héten: kedden — Szt. Márk, István és Menyhért áldozópapok, kassai vértanúk, szerdán — Szűz Mária születése (Kisboldogasszony) ünnepe, szombaton — Szűz Mária szombati emléknapja.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás