11 September, 2021 17:05

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 24. VASÁRNAP (szept. 12.)

1. A holnap véget érő Eucharisztikus Kongresszus zárómiséjének főcelebránsa Ferenc pápa lesz. Ezért vasárnap a délelőtti szentmiséket elhagyjuk a pápai szentmisén való részvétel érdekében. Az itthon maradó hívek vegyenek részt vagy a közvetített pápai szentmisén, vagy vasárnap a 18 órai szentmisén.

2. Hétfőtől kezdődik a bibliaóra az esti szentmise után a 7. teremben. Mindenki meghívott, aki bibliás műveltségében növekedni kíván, és életét az Evangélium fényében akarja alakítani.

3. Kedden megkezdődik a katekumenátus az esti szentmise után, 18:30-kor, az 5. teremben. Mindazokat várom erre, akik katolikus keresztények akarnak lenni; akik bár megkereszteltek, de a többi szentségben még nem részesültek, és akik a katolikus egyházzal teljes közösségre kívánnak lépni, azaz katolizálni szeretnének.

4. Pénteken 16 órára az 5. terembe várjuk az ovisokat, 1. és 2. osztályosokat. 16.45-re pedig a 6. terembe a 4., 5., 7. és 8. osztályosokat.

5. Pénteken az esti szentmise után, 18:45-től férfikörbe hívom egyházközségünk férfiait. Összejövetelünket az 5. teremben tartjuk.

6. Szombaton 9-kor kezdődik a ministránsfoglalkozás az 5. teremben. 10 órától pedig az elsőáldozási felkészítő az 5. teremben.

7. Minden katolikus háztartásban legyen Debreceni Katolikus Figyelő! Ezzel a mottóval elvihető az újságos polcról 100 Ft-os áron egyházközségünk kiadványának legújabb száma. Megtalálható benne a templomi gyermek- és ifjúsági hitoktatás, valamint a felnőttképzés rendje.

8. Liturgikus ünnepek és emléknapok e héten: hétfőn Aranyszájú Szt. János püspök és egyháztanító emléknapja; kedden Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepe. Ezen az ünnepen szentmise lesz 7, 8, 10 és 18 órakor.

Szerdán a Fájdalmas Szűzanya és csütörtökön Szt. Kornél pápa és Szt. Ciprián püspök vértanúk emléknapja.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás