18 September, 2021 16:21

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 25. VASÁRNAP (szept. 19.)

1. Megkezdődött a ministránsfoglalkozás és a templomi hitoktatás, amelynek beosztása olvasható a hirdetőn és egyházközségünk honlapján. Ismét indult katekumencsoport felnőttek számára, akik akarnak keresztelkedni, elsőáldozni, bérmálkozni és a katolikus egyházzal teljes közösségre lépni.

2. Kedden 18 órától kezdetét veszi a FILMKLUB a Szent József Gimnázium dísztermében (2. emelet). Megnézzük a Ferenc, a nép pápája című olasz-argentin film első részét.Utána beszélgetést tartunk látottakról.

3. Szerdán 9 órától megkezdődik az Idősek Akadémiája a 7. teremben. A beszélgetéseket vezeti Berényiné dr. Felszeghy Márta.

Hívom az időseket, hogy velük egykorúak derűs társaságában töltsenek néhány tartalmas délelőtti órát.

4. Szombaton 15 órától szemlélődő erdei gyalogtúrára hívjuk minden korosztálybeli Testvérünket a Nagyerdőre. Gyülekező 14.45-től a köztemető 3-as kapuja előtt.

5. Vasárnap az esti szentmise után Osztrosits Eszter és Tabajdi Ádám hegedű-orgona koncertjén vehetünk részt. A koncert része a „Köszönjük, magyarország 2.0” programnak.

6. Plébániai újságunk legújabb száma, a Debreceni Katolikus Figyelő elvihető az újságos polcról 100 Ft-os (önköltségi) áron.

7. Liturgikus ünnepek és emléknapok e héten: hétfőn Kim Taegon Szt. András áldozópap, Csong Haszang Szt. Pál és társaik, koreai vértanúk emléknapja. Kedden Szt. Máté apostol és evangélista ünnepe. Ezen a napon lesz egyházmegyénk főpásztora kinevezésének 6. évfordulója. Foglaljuk őt és püspöki szolgálatát imáinkba!

Csütörtökön Pietrelcinai Szt. Pió áldozópap emléknapja és pénteken Szt. Gellért püspök és vértanú ünnepe.

Mához egy hétre tartjuk az elvándorlók és menekültek világnapját.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás