25 September, 2021 21:06

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 26. VASÁRNAP (szept. 26.)

1. Ma az esti szentmise után Osztrosits Eszter és Tabajdi Ádám hegedű-orgona koncertjén vehetünk részt. A koncert része a „Köszönjük, magyarország 2.0” programnak.

2. Elsőcsütörtökön a 7 órai szentmise után szentségimádásra térhetünk be az egész nap folyamán este fél 6-ig. Egy-egy szentségimádási óra megtartására ketten-hárman összefogva feliratkozhatnak a sekrestyében. 17-kor kezdjük a szentségimádási órát papi hivatásokért.

3. Elsőpénteken kezdetét veszi a rózsafüzér-imádkozás hónapja. Reggel 0730-kor és az esti szentmisék előtt 1730-tól imádkozzuk a rózsafüzért. Egy-egy nap az esti rózsafüzér-imádkozást vezetheti egy-egy család. A megfelelő naphoz feliratkozhatnak a sekrestyében.

Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki a rózsafüzért templomban vagy kápolnában, családban vagy jámbor szándékkal együttlévők közösségében elimádkozza.

Október péntekein (1., 8., 15., 22. és 29.) rózsafüzér-imádkozásra hívom a gyermekeket, amelyet 16.30-tól kezdünk templomunkban.

4. Elsőpénteken, a Jézus Szíve-tisztelet napján, meglátogatjuk betegeinket, akik otthonukban akarják elvégezni szentgyónásukat és –áldozásukat.

5. Szeretettel várunk új ministránsokat az oltár körüli szolgálatra és szombatonként 9 órától ministránsfoglalkozásra az 5. teremben.

6. Liturgikus ünnepek és emléknapok e héten: hétfőn Páli Szent Vince áldozópap emléknapja, szerdán Szent Mihály, Gábor és Rafael főangyalok ünnepe; csütörtökön Szt. Jeromos áldozópap és egyháztanító, pénteken a Gyermek Jézusról nevezett (Lisieux-i) Szt. Teréz szűz és egyháztanító, és szombaton Szent Őrzőangyalok emléknapja.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás