19 December, 2021 07:19

HIRDETÉSEK ADVENT 4. VASÁRNAPJÁN (DEC. 19.)

1. Ma este fél 6-kor ünnepélyes esti dicséretet éneklünk.

2.

3. Kedden 8 órától kezdjük székesegyházunk karácsonyi nagytakarítását és a karácsonyfa-állítást. Minél többen vegyük ki részünket ezekből a munkákból. Mindenki segítsége – legyen az időben még oly rövid is – igen értékes!

4. Kedden 16:30-tól az 5. teremben tartjuk a Mária és Márta női imakört az egyedülálló nőknek és asszonyoknak (édesanyáknak és nagymamáknak).

5. Pénteken reggel már nem lesz roráte-mise.

6. Pénteken 15:30-kor hittanos gyermekeink karácsonyi pásztorjátékot adnak elő.Utána 16 órakor kezdődik Urunk születésének vigíliai (előesti) szentmiséje. 17 órától 23 óráig templomunk ZÁRVA LESZ. 23 órakor nyitjuk ki a székesegyházat, és kezdjük az éjféli szentmiséig tartó orgonás-énekes-irodalmi áhítatot.

7. Szombaton URUNK SZÜLETÉSÉNEK FŐÜNNEPE, karácsony első napja. Éjfélkor (00:00) kezdődik a püspöki szentmise; vasárnapi miserendet tartunk.Aki az éjféli szentmisén áldozik, az karácsony első napján egy másik szentmisén is áldozhat.

8. Karácsony egész napi perselygyűjtését a papnevelésre továbbítjuk.

9. Vasárnap, Szent Család ünnepén minden szentmise után megáldjuk a családokat.

10. A szentgyónás végezhető a gyóntatószék helyett az 5. és a 6. teremben. Minden szentmise előtt egy fél órával kezdődik a gyóntatás.

Karácsony előtt a következő napokon lesz gyóntatási ügyelet: kedden, szerdán, csütörtökön 16:00-tól 18:00-ig és pénteken 7:00-től 12:00-ig.

11. Minden katolikus családból terjedjen az ÖRÖM-HÍR! Ezzel a mottóval elvihető az újságos polcról 400 Ft-os áron egyházmegyénk kiadványának legújabb száma. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik az Öröm-Hír egy példányát.

12. Minden hozzánk tartozó és ide betérő Kedves Testvérünket a Kisded Jézus örvendeztesse meg születésének szent ünnepével!

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás