25 December, 2021 17:26

HIRDETÉSEK SZENT CSALÁD VASÁRNAPJÁN (DEC. 26.)

1. Ma minden szentmise után megáldjuk a jelenlévő családokat. Az oltárlépcső előtt egy-egy család minden generációja együtt fogadja az áldást.

2. Pénteken, dec. 31-én, a 18 órai szentmisében tartjuk az év végi hálaadást. Teljes búcsút nyerhet ezen a napon az a hívő, aki megfelelő lelkülettel részt vesz a Te Deum ünnepélyes éneklésén vagy elimádkozásán hálaadásul a véget érő évben kapott jótéteményekért.

3. Szombaton, 2022. jan. 1-jén, Szűz Mária, Isten Anyja parancsolt főünnepén, a Béke Világnapján és a polgári Új Év első napján vasárnapi miserendet tartunk.

4. Ünnepek karácsony nyolcadában: hétfőn Szt. János apostol és evangélista, valamint kedden Aprószentek ünnepe.

5. Minden katolikus családból terjedjen az ÖRÖM-HÍR! Ezzel a mottóval elvihető az újságos polcról 400 Ft-os áron egyházmegyénk kiadványának legújabb számát. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik az Öröm-Hír egy példányát.

6. A debreceni Szent József Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium szertettel várja és hívja leendő diákjait. A 6. és a 8. évfolyamot befejezők gimnáziumi képzésekre jelentkezhetnek: angol nyelvi, informatika, sport, humán és általános tagozaton. A most iskolába lépőket angol kéttanítási nyelvű és sporttagozatos képzéssel várjuk az első osztályba. A józsai óvodánkba a legkisebbek érkezhetnek. Egyben tudatjuk, hogy Debrecenben a 2022 szeptemberétől újonnan induló Borbíró téri óvodai csoportjainkba már január folyamán lehet jelentkezni. Várjuk a családokat! Mindent megteszünk azért, hogy a gyermek- és ifjúkor legértékesebb évei hittel, szeretettel teljesek lehessenek, és a ránk bízott gyermekek értékes tudással gyarapodva jussanak a felnőttkor küszöbére.

7. Az Úr 2021. évének végéhez közeledve hálásan köszönöm minden Kedves Testvérünk önzetlenül végzett önkéntes munkáját; segítségnyújtását hitéleti programjainak szervezésében és lebonyolításában, valamint áldozatos anyagi támogatását.

A Szentlélektől kapott karizmáinkkal az új esztendőben is elkötelezetten és növekvő lelkesedéssel akarjuk előmozdítani — gondolattal, szóval és cselekedettel — egyházközségünk gyarapodását minden jóban.

Az idő és az örökkévalóság Ura és Istene békés, boldog Új Esztendővel örvendeztesse meg minden egyházközségünkhöz tartozó és idelátogató Kedves Testvérünket.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás