15 January, 2022 09:52

HIRDETÉSEK URUNK MEGKERESZTELKEDÉSÉNEK ÜNNEPÉN (JAN. 9.)

1. Ma Urunk megkeresztelkedésének ünnepével befejeződik a karácsonyi időszak, és megkezdődik az évközi idő hamvazószerdáig, március 2-ig tartó része. Hálásan köszönöm, hogy sokan önzetlen segítséget nyújtottak a karácsonyi időszak ünnepeire való felkészülésben, templomunk takarításában, a karácsonyfa- és betlehemállításban.

19 órától Lőrinczi Lehel orgonakoncertjén vehetünk részt.

2. Holnap, hétfőn 08:00-tól kezdjük a karácsonyfa és betlehem elbontását. Minél többen vállaljunk részt ebből a munkából.

Az esti szentmise után — a járványügyi előírások betartásával — folytatódik a bibliaóra itt, a templomban.

3. Pénteken az esti szentmise után, 18:45-től férfikörbe hívom egyházközségünk férfiait. Összejövetelünket az 6. teremben tartjuk. Szeretettel várjuk a csoporthoz csatlakozni akaró férfitestvéreinket!

4. Mához egy hétre, vasárnap 17 órakor kezdetét veszi a görög katolikus főszékesegyházban az egyetemes imahét a Krisztus-hívők egységéért. A közös imák mindig 17 órakor kezdődnek; beosztásuk a hirdetőn olvasható. Nálunk jan. 19-én, szerdán lesz az imaóra.

5. Az Egyházközségi Képviselőtestület a 2021. évi zárszámadást elfogadta, és jóváhagyta a 2022. évi költségvetést, amely 2 héten át bármely hívő részéről megtekinthető a plébániairodán.

6. Január 29-én 10 órától tartjuk a Szent József Gimnáziumban a Debreceni és a Berettyóújfalui Esperesi Kerület szavalóversenyét gyermekeknek. Nevezni négy korosztályban — óvoda, 1-2., 3-4. és 5-8. osztály — lehet egy szabadon választott vallásos témájú (adventi, karácsonyi, húsvéti, bibliai…) verssel. Jelentkezni lehet a debrecen.szavaloverseny e-mail címen. Jelentkezési határidő: január 21.

7. Kérem azokat a jegyben járó fiatalokat, akik ebben az évben akarnak székesegyházunkban házasságot kötni, hogy minél előbb jelentkezzenek a plébánián házasságkötésre függetlenül attól, hogy polgári házasságkötésük időpontja bejegyzett-e, vagy sem.

Nagyon kérem ebben azok segítségét, akik tudnak rokonságukban és ismerőseik körében házasságra készülő fiatalokról, hogy ezt az információt hozzák tudomásukra.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás