16 January, 2022 09:44

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 2. VASÁRNAP (JAN. 16.)

1. Ma a görögkatolikus főszékesegyházban kezdetét veszi és jan. 23-ig tart az egyetemes imahét a Krisztus-hívők egységéért. A közös imák mindig 17 órakor kezdődnek; beosztásuk a hirdetőn olvasható. Székesegyházunkban jan. 19-én, szerdán lesz az imaóra. Ezen a napon nem lesz esti szentmise. A Debrecen Televízió élőben közvetít minden imaórát. Az imahét perselyadományát a Debreceni Mentőállomásnak ajánljuk fel egy hordozható ultrahang-készülék beszerzésére.

2. Kedden 18 órától folytatódik a filmklub a Szent József Gimnázium Dísztermében. Megnézzükaz Árpád-háziSzent Margit életéről szóló Isten Rabjai című filmet. A film Gárdonyi Géza – Isten rabjai regénye alapján készült. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

3. Szombaton 10 órától tartjuk az elsőáldozásra készülő gyermekek összevont hittanóráját a templomban.

4. Liturgikus emléknapok és ünnepek e héten: kedden Árpád-házi Szt. Margit szűz ünnepe, pénteken Szent Ágnes szűz és vértanú, szombaton Boldog Batthyány-Strattmann László, hitvalló emléknapja.

Mához egy hétre ünnepeljük Isten Igéjének Vasárnapját.

5. Január 29-én 10 órától tartjuk a Szent József Gimnáziumban a Debreceni és a Berettyóújfalui Esperesi Kerület szavalóversenyét gyermekeknek. Nevezni négy korosztályban — óvoda, 1-2., 3-4. és 5-8. osztály — lehet egy szabadon választott vallásos témájú (adventi, karácsonyi, húsvéti, bibliai…) verssel. Jelentkezni lehet a debrecen.szavaloverseny e-mail címen. Jelentkezési határidő: január 21.

6. Kérem azokat a jegyben járó fiatalokat, akik ebben az évben akarnak székesegyházunkban házasságot kötni, hogy minél előbb jelentkezzenek a plébánián házasságkötésre függetlenül attól, hogy polgári házasságkötésük időpontja bejegyzett-e, vagy sem.

Nagyon kérem ebben azok segítségét, akik tudnak rokonságukban és ismerőseik körében házasságra készülő fiatalokról, hogy ezt az információt hozzák tudomásukra.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás