29 January, 2022 22:13

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 4. VASÁRNAP (JANUÁR 30.)

1. Ma 17.30-tól ünnepélyes esti dicséretet éneklünk.

2. Szerdán ünnepeljük Urunk bemutatását (Gyertyaszentelő Boldogasszonyt), amely könyörgőnap szerzetesi hivatásokért. Szentmisén vehetünk részt 7, 8 és 18 órakor. A szentmisék elején megáldjuk a hívek magukkal hozott gyertyáit.
A 18 órai püspöki szentmisén jelen lesznek egyházmegyénk szerzetesei.

3. A 164 éve — 1858. febr. 11-én — Lourdes-ban 18-szor megjelent Szűz Anya tiszteletére és közbenjárásáért kilencedet kezdünk február 2-tól a 7 órai szentmise után, fél nyolctól.

4. Elsőcsütörtökön egész napos szentségimádást tartunk. 17-kor kezdjük a szentségimádási órát papi hivatásokért Palánki Ferenc püspök atya vezetésével, aki az idei esztendőben szeretne találkozni a Szent László Imaszövetség közösségeivel, éppen ezért minden hónap első csütörtökén egy-egy esperesi kerületbe látogat el. A Debreceni Esperesi Kerületben a mi plébániánk lesz a házigazda február 3-án. A főpásztor kéri plébániánk imaszövetségben imádkozó híveit, hogy vegyenek részt ezen a szentségimádáson, majd utána a szentmisén.

5. Elsőpénteken, a Jézus Szíve-tisztelet napján meglátogatjuk a betegeket.

6. Liturgikus emléknapok e héten: csütörtökön Szt. Balázs püspök és vértanúé és szombaton Szt. Ágota szűz és vértanúé lesz.

7. Maradjunk együtt! Ezzel a mottóval veszi kezdetét mához két hétre, február 13-án, A házasság hete, és tart február 20-ig.
Palánki Ferenc püspök atya ebből az alkalomból szentmisét mutat be február 19-én 18:00-tól, Nyíregyházán, a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban, amelyen megáldja az idén kerek évfordulójukat ünneplő házaspárokat.
Kérjük a házaspárok jelentkezését február 10-ig személyesen a plébániairodán vagy a sekrestyében, ill. egyházközségünk e-mail címén vagy telefonon.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás