27 February, 2022 19:41

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 8. VASÁRNAP (február 27.)

1. Ma könyörgőnapot tartunk a világ éhezőiért és országos gyűjtést a katolikus iskolák javára. Szeretettel köszönjük meg a Kedves Hívek egyházmegyei fenntartású iskoláinknak nyújtott eddigi lelki és anyagi támogatását, amelyekben 5600 gyermek katolikus neveléséről és színvonalas oktatásáról gondoskodunk. Ehhez továbbra is kérjük nagylelkű perselyadományukat.

2. Hamvazószerdával megkezdjük felkészülésünket Húsvétra, a Nagyböjtöt. 18 órakor püspöki szentmise lesz. Nagyböjtben hamvazószerdán és nagypénteken szigorú böjtöt tartunk, vagyis háromszor étkezünk, egyszer lakunk jól és nem eszünk húst. Nagyböjt többi péntekén kötelező a húsételtől való megtartóztatás.

A hústilalom 14 év felett, a szigorú böjt 18 és 60 éves kor között kötelezi azokat a katolikusokat, akiknek betegségük okán nincs étrendi korlátozásuk.

Ferenc pápa arra kér mindenkit, hogy hamvazószerdán böjtölésünket, imáinkat és jócselekedeteinket ajánljuk fel a háború sújtotta térség lakóiért, és legfőképpen a béke helyreállításáért, és megőrzéséért.

Kérjük Szűz Mária, a Béke Királynője közbenjárását.

3. Nagyböjtben péntekenként 1715 órától imádkozzuk a keresztutat, majd ezt követi a szentmise.

4. Elsőcsütörtökön egész napos szentségimádást tartunk 18 óráig.

5. Nagyböjt 1. vasárnapján minden szentmise után lehet a hamvazás szentelményében részesülni.

6. Kötelességünk segítséget nyújtani az Ukrajnában dúló háború szenvedőinek. Ezért kérem a Kedves Testvéreket, hogy adományaikkal támogassák a Karitász munkáját a 1356-os adományvonal hívásával (egy hívás 500 Ft támogatást jelent) vagy online adományozással a Karitász honlapján – www.karitasz.hu – keresztül vagy átutalással a Katolikus Karitász központi bankszámlájára „Ukrajnai háború” megnevezéssel – Raiffeisen Bank 12011148-00124534-00100008.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás