25 September, 2022 09:05

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 26. VASÁRNAP (szept. 25.)

1. Ma tartjuk az elvándorlók és menekültek világnapját.

2. Szerdán délután fél 5-től az 5. teremben folytatódik a Mária és Márta női imakör az egyedülálló nőknek és asszonyoknak (édesanyáknak és nagymamáknak). Szeretettel várjuk a csoporthoz csatlakozni akaró testvéreinket.

3. Elsőszombaton kezdetét veszi a rózsafüzér-imádkozás hónapja. Reggel 0730-kor és az esti szentmisék előtt 1730-tól imádkozzuk a rózsafüzért. Egy-egy nap az esti rózsafüzér-imádkozást vezetheti egy-egy család. A megfelelő naphoz feliratkozhatnak a sekrestyében.

Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki a rózsafüzért templomban vagy kápolnában, családban vagy jámbor szándékkal együttlévők közösségében elimádkozza.

Október péntekein (7., 14., 21. és 28.) 16.30-tól a gyerekekkel imádkozzuk a rózsafüzért székesegyházunkban.

4. Szombaton, október 1-én délután 3 órától kézműves délutánra — rózsafüzér-készítésre — hívjuk gyermekeinket.

5. Vasárnap terménybetakarítási hálaadást tartunk.

6. Szeretettel várunk új ministránsokat, gyermekeket és felnőtteket az oltár körüli szolgálatra és szombatonként 9 órától ministránsfoglalkozásra az 5. teremben.

7. Liturgikus ünnepek és emléknapok e héten: kedden Páli Szent Vince áldozópap emléknapja, csütörtökön Szent Mihály, Gábor és Rafael főangyalok ünnepe; pénteken Szt. Jeromos áldozópap és egyháztanító és szombaton a Gyermek Jézusról nevezett (Lisieux-i) Szt. Teréz szűz és egyháztanító emléknapja.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás