17 September, 2022 01:46

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 25. VASÁRNAP (szept. 18.)

1. Ma az esti szentmise után az Ars Sacra Fesztivál keretében Kristófi László orgonakoncertjén vehetünk részt. Műsora a hirdetőn olvasható.

2. Szerdán 9 órától megkezdődik az Idősek Akadémiája az 5. teremben. A beszélgetéseket vezeti Berényiné dr. Felszeghy Márta.

Ebben az évadban olyan kérdéseket járunk majd körbe, hogy hogyan legyünk békességben önmagunkkal, amikor a tükörbe nézve egy-egy reggel alig ismerünk magunkra? Hogyan növekedhetünk tovább bölcsességben és kedvességben? El kell fogadnunk azt az alaptézist, hogy az időskorral már minden csak rosszabb lesz?

Hívom az időseket, hogy velük egykorúak derűs társaságában töltsenek néhány tartalmas délelőtti órát.

3. Szombaton 15 órától szemlélődő erdei gyalogtúrára hívjuk minden korosztálybeli Testvérünket a Nagyerdőbe. Gyülekező 14.45-től a köztemető 3-as kapuja előtt.

4. Szeptember 28-án, 17:30-tól a Szent László-templomban az indiai dr. Joseph Vadakkel atya tart karizmatikus imaórát Az alkalom rózsafüzér imádkozással kezdődik, ezután szentmise, tanítás, szentségimádás, gyógyító ima lesz, végül a jelenlévők egyenként szentségi áldásban részesülnek.

Vadakkel atya ezt megelőzően szept. 24-25-én Füzérradványban egy egész hétvégés lelkigyakorlatot tart. Erre a hétvégére a www.hegykozi-lelkigyakorlat.hu oldalon lehet jelentkezni.

5. A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye fotópályázatot hirdet a Teremtés Hete,

valamint a 72 óra kompromisszum nélkül program alkalmából, melynek témája:

„Teremtett csodáinkon ejtett sebek”. A képek kizárólag egyházmegyénk területéről készüljenek. A képek beküldési határideje: 2022. október 9., és az eli címre várják. Fontos, hogy jó minőségben érkezzenek be a képek!

6. Liturgikus ünnepek és emléknapok e héten: kedden Kim Taegon Szt. András áldozópap, Csong Haszang Szt. Pál és társaik, koreai vértanúk emléknapja.

Szerdán Szt. Máté apostol és evangélista ünnepe. Ezen a napon lesz egyházmegyénk főpásztora kinevezésének 7. évfordulója, és az esti szentmisét ő fogja bemutatni székesegyház+unkban. Foglaljuk őt és püspöki szolgálatát imáinkba!

Pénteken Pietrelcinai Szt. Pió áldozópap emléknapja, szombaton Szt. Gellért püspök és vértanú ünnepe. Mához egy hétre tartjuk az elvándorlók és menekültek világnapját.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás