26 November, 2022 20:16

HIRDETÉSEINK ADVENT 1. VASÁRNAPJÁN (nov. 27.)

1. Az egy hete megtartott Karitász-gyűjtés 518 ezer Ft-ot eredményezett. Mindenkinek köszönöm perselyadományát.

2. Ma 17 órakor lesz a városi adventi koszorú 1. gyertyájának meggyújtása a Református Nagytemplom előtt. Beszédet mond Palánki Ferenc rk. püspök, Kocsis Fülöp görögkatolikus érsek-metropolita, Püski Lajos, a Tiszántúli Református Egyházkerület lelkészi főjegyzője és Dr. Papp László polgármester.

3. Holnaptól advent hétköznapjain 6 órakor kezdjük a roráte-szentmiséket, amelyek végén énekeljük az Úr angyalát, és az 5. terembe reggeli teázásra hívjuk Kedves Testvéreinket.

Ezeken és a többi szentmisén felolvasásra és ministrációra hívom és várom a felnőtteket, és a gyerekeket. A felolvasáshoz feliratkozhatnak a sekrestyében. 7 órakor nem tartunk szentmisét.

4. Kedden 18 órától folytatódik a FILMKLUB a Szent József Gimnázium dísztermében (2. emelet). Megnézzük az 1997-ben készült Dávid című olasz film II. részét.

Utána beszélgetést tartunk látottakról.

5. Elsőcsütörtökön 8 órától egész napos szentségimádás lesz 18 óráig. 17 órától kezdődik az imaóra papi hivatásokért.

6. Elsőpénteken, a Jézus Szíve-tisztelet napján, meglátogatjuk betegeinket, akik otthonukban akarják szentgyónásukat és –áldozásukat elvégezni. 17:30-kor énekeljük a Jézus szíve litániát.

7. Szombaton „Egy Tányér Szeretet” mottóval székesegyházunkba járó fiatal katolikus vállalkozók fognak főzni rászorulóknak. Az ételosztáshoz süteménnyel bárki hozzájárulhat. A sütemények leadhatók 10 és 11 óra között a 6. teremben.

8. Vasárnap, dec. 4-én a 8:30-as szentmise után lesz Szent Miklós köszöntése templomunkban.

9. Ünnepek e héten: szerdán Szt. András apostol ünnepe és szombaton Xavéri Szt. Ferenc áldozópap emléknapja.

10. Megjelent egyházmegyénk színes tartalmú évkönyve kalendáriummal 2023-ra, hitéleti krónikával és a lelki-szellemi gazdagodást szolgáló különféle írásokkal. Az újságospolcról vagy a plébániairodából elvihető 1000 Ft-os áron.

11. Minden katolikus háztartásban legyen Debreceni Katolikus Figyelő! Ezzel a mottóval elvihető az újságospolcról egyházközségünk kiadványának adventre megjelent legújabb száma 150 Ft-ért. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik e két kiadvány egy-egy példányát.

12. A jövő évre már lehet szentmise-szándékokat előjegyeztetni a plébánián személyesen vagy telefonon.

13. A városi Karitatív Testület összefogásban az önkormányzattal, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyével, a Hajdúdorogi Főegyházmegyével és a Tiszántúli Református Egyházkerülettel december 23-ig tartó adventi adománygyűjtésre hív. Az idén is elsősorban tartós élelmiszert, tisztálkodási- és tisztítószert, valamint a kisgyermekes családokra gondolva édességet gyűjtenek. Az adományok leadhatók a sekrestyében vagy a plébániairodán. Az összegyűjtött szeretet-tasakokat Palánki Ferenc püspök atya fogja átadni a szervezőknek. Csatlakozzunk minél többen ehhez az adománygyűjtéshez!

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás