20 November, 2022 09:08

Hirdetéseink (november 20.)

1. Ma országos gyűjtést tartunk a Karitász javára. 17:30-kor énekeljük a Jézus Szíve litániát az „Úr Jézus, az emberi nem Megváltója, tekints ránk” kezdetű felajánló imával. Teljes búcsút nyerhetünk a szokott feltételekkel és ennek az imának áhítatos és nyilvános elimádkozásával. Az ima megtalálható a Hozsanna imakönyvben.

Végül az esti szentmise után Horváth Zsolt orgonakoncertjén vehetünk részt. Műsora a hirdetőn olvasható.

2. Szerdán 9 órától folytatódik az Idősek Akadémiája a 6. teremben. Hívom az időseket, hogy velük egykorúak derűs társaságában töltsenek néhány tartalmas délelőtti órát.

3. Szombaton 14.30-tól szemlélődő erdei gyalogtúrára hívjuk minden korosztálybeli Testvérünket a Nagyerdőre. Gyülekező 14.15-től a köztemető 3-as kapuja előtt.

Az előesti szentmisével megkezdjük az új egyházi évet. A szentmise elején tartjuk az adventi gyertyagyújtást. Adventben minden hétköznap rorate szentmisén vehetünk részt reggel 6 órától.

4. Liturgikus emléknapok e héten: hétfőn a Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban, kedden Szent Cecília szűz és vértanúé, szerdán Szent I. Kelemen pápa és vértanúé, csütörtökön Dung-Lac Szent András áldozópapé és vértanútársaié, végül pénteken Alexandriai Szent Katalin szűz és vértanúé.

5. Elkezdjük összeállítani plébániánk szaknévsorát. Ezzel a célunk az, hogy összegyűjtsük azokat a szakembereket, vállalkozókat, akik valamilyen módon kapcsolatban állnak velünk, vagy az itteni hívek jószívvel ajánlják őket.

Várjuk tehát a hozzánk tartozó, idejáró, megbízható, katolikus szakemberek, vállalkozók jelentkezését vagy ajánlását, akik ebben a szaknévsorban a plébánia hívei figyelmébe ajánlják szakértelmüket, munkájukat, szolgáltatásukat.

Az ajánló ív elvihető az újságospolcról, és kitöltve leadható a sekrestyében vagy a plébániairodán.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás