14 November, 2022 21:20

HIRDETÉSEINK AZ ÉVKÖZI 33. VASÁRNAP (november 13.)

1. Ma ünnepeljük a Szegények Világnapját.

2. Kedden 18 órától folytatódik a FILMKLUB a Szent József Gimnázium dísztermében (2. emelet). Megnézzük az 1997-ben készült Dávid című olasz film első részét. Utána beszélgetést tartunk látottakról.

3. Pénteken 17 órától az 5. teremben lesz a karácsonyi pásztorjáték szereposztása, amelyre szeretettel hívjuk gyermekeinket és fiataljainkat. Jöjjenek el minél többen!

4. Szombaton, Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepén a 18 órai szentmisében lesz az idén kerek évfordulós házaspárok hálaadása. A hálaadás után hívjuk őket agapéra a 7. terembe.

5. Vasárnap Krisztus, a Mindenség Királya főünnepén országos gyűjtést tartunk a Karitász javára. Ugyanezen a napon az esti szentmise után Horváth Zsolt orgonakoncertjén vehetünk részt. Műsora a hirdetőn olvasható.

6. Köszönetet mondok azon kedves testvéreknek, akik erre az évre már befizették az önkéntes egyházfenntartói hozzájárulásukat. Ezzel kifejezték, hogy magukénak érzik egyházközségünket, és ilyen formában is törődnek vele.

Ha valaki bizonytalankodna, hogy hozzájárulását már befizette-e vagy még nem, kérésére, utána tudunk nézni a pontosan vezetett nyilvántartásunkban.

Egyben emlékeztetek arra, hogy egyházi hozzájárulásukat befizethetik átutalással, az újságospolcról elvihető sárga csekken, vagy személyesen a plébánián, ill. a sekrestyében.

Az egyházi hozzájárulás alsó mértéke egyházmegyénkben jövedelemarányos: az éves jövedelem 0,5%-a, melynek befizetése minden jövedelemmel rendelkező felnőtt lelkiismereti kötelessége.

Az önkéntes egyházfenntartói hozzájárulás az egyházközség működésének anyagi alapját biztosítja.

7. Elkezdjük összeállítani plébániánk szaknévsorát. Ezzel a célunk az, hogy összegyűjtsük azokat a szakembereket, vállalkozókat, akik valamilyen módon kapcsolatban állnak velünk, vagy az itteni hívek jószívvel ajánlják őket.

Várjuk tehát a hozzánk tartozó, idejáró, megbízható, katolikus szakemberek, vállalkozók jelentkezését vagy ajánlását, akik ebben a szaknévsorban a plébánia hívei figyelmébe ajánlják szakértelmüket, munkájukat, szolgáltatásukat.

Az ajánló ív elvihető az újságospolcról, és kitöltve leadható a sekrestyében vagy a plébániairodán.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás