6 November, 2022 06:24

HIRDETÉSEINK AZ ÉVKÖZI 32. VASÁRNAP (november 6.)

1. Ma, elsővasárnap, 15 órától szentségimádásra térhetünk be 18 óráig.

2. Szombaton, november 12-én, délután fél 3 órától Szent Márton napi kézműves délutánra hívjuk gyermekeinket a hittantermekbe. Lesz játék és uzsonna. Jelentkezni lehet november 10-ig a hitoktatóknál vagy a plébániairodán, vagy a sekrestyében.

3. Liturgikus emléknapok és ünnepek e héten: szerdán a lateráni bazilika felszentelésének ünnepe, csütörtökön Nagy Szent Leó pápa és egyháztanító, pénteken Tours-i Szt. Márton püspök és szombaton Szt. Jozafát püspök és vértanú emléknapja lesz. Mához egy hétre ünnepeljük a Szegények Világnapját.

4. Újra gyóntatunk a gyóntatószékekben. Gyónás alatt a gyónónak és gyóntatónak szájmaszk viselése szükséges.

5. Köszönetet mondok azon kedves testvéreknek, akik erre az évre már befizették az önkéntes egyházfenntartói hozzájárulásukat. Ezzel kifejezték, hogy magukénak érzik egyházközségünket, és ilyen formában is törődnek vele.

Ha valaki bizonytalankodna, hogy hozzájárulását már befizette-e vagy még nem, kérésére, utána tudunk nézni a pontosan vezetett nyilvántartásunkban.

Egyben emlékeztetek arra, hogy egyházi hozzájárulásukat befizethetik átutalással, az újságospolcról elvihető sárga csekken, vagy személyesen a plébánián, ill. a sekrestyében.

Az egyházi hozzájárulás alsó mértéke egyházmegyénkben jövedelemarányos: az éves jövedelem 0,5%-a, melynek befizetése minden jövedelemmel rendelkező felnőtt lelkiismereti kötelessége.

Az önkéntes egyházfenntartói hozzájárulás az egyházközség működésének anyagi alapját biztosítja.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás