30 October, 2022 09:09

HIRDETÉSEINK AZ ÉVKÖZI 31. VASÁRNAP (október 30.)

1. Kedden Mindenszentek főünnepén szentmisén vehetünk részt 7, fél 9, 10 és 18 órakor. A fél 12-es szentmise elmarad.

A köztemető 2. sz. ravatalozója előtt 15.30-kor kezdődik a szentmise. Az esti szentmise előtt 17.30-tól énekeljük a Mindenszentek-litániát. Az esti szentmiséhez kapcsolódó lucernáriumot nem az altemplomban fogjuk végezni, hanem itt.

Aki Mindenszentekkor a temetőt áhítatos lélekkel látogatja, és imádkozik a megholtakért, egész novemberben mindennap teljes búcsút nyerhet a tisztítótűzben szenvedőkért a szükséges feltételekkel: szentgyónás, szentáldozás és imádság (egy Miatyánk és Üdvözlégy) a Szentatya szándékára.

Az év többi napján részleges búcsút lehet nyerni a temető imádságos lelkületű látogatásakor.

2. Szerdán, halottak napján, szentmise lesz templomunkban 7, 8 és 18 órakor. Az esti püspöki szentmisét nem az altemplomban tartjuk, hanem itt.

3. Elsőcsütörtökön egész napos szentségimádás lesz 18 óráig. 17 órától kezdődik az imaóra papi hivatásokért.

4. Elsőpénteken, a Jézus Szíve-tisztelet napján, meglátogatjuk betegeinket, akik otthonukban akarják szentgyónásukat és –áldozásukat elvégezni. 17:30-kor énekeljük a Jézus szíve litániát.

5. Liturgikus emléknapok és ünnepek e héten: pénteken Borromeo Szt. Károly püspök emléknapja és szombaton Szent Imre herceg ünnepe.

6. Holnaptól újra fogunk gyóntatni a gyóntatószékekben. Gyónás alatt a gyónónak és gyóntatónak szájmaszk viselése szükséges.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás