28 October, 2022 19:49

HIRDETÉSEINK AZ ÉVKÖZI 30. VASÁRNAP (október 23.)

1. Ma a 18 órai szentmisén énekelni fog a Dalárda.

2. Szombaton 14.30-tól szemlélődő erdei gyalogtúrára hívjuk minden korosztálybeli Testvérünket a Nagyerdőre. Gyülekező 14.15-től a köztemető 3-as kapujánál.

3. A következő vasárnap, okt. 30-án, kezdetét veszi a téli időszámítás. Ne felejtsük el óráinkat már szombaton (1 órával) visszaállítani!

4. Liturgikus ünnepek és emléknapok e héten: kedden Szent Mór püspök emléknapja és pénteken Szt. Simon és Szt. Júdás Tádé apostolok ünnepe.

5. Már most hirdetjük, hogy november 1-jén, Mindenszentek főünnepén szentmisén vehetünk részt 7, fél 9, 10 és 18 órakor. A fél 12-es szentmise elmarad.

A köztemető 2. sz. ravatalozója előtt 15.30-kor kezdődik a szentmise. Az esti szentmise előtt 17.30-tól énekeljük a Mindenszentek-litániát. Az esti szentmiséhez kapcsolódó lucernáriumot nem az altemplomban fogjuk végezni, hanem itt.

Aki Mindenszentekkor a temetőt áhítatos lélekkel látogatja, és imádkozik a megholtakért, egész novemberben mindennap teljes búcsút nyerhet a tisztítótűzben szenvedőkért a szükséges feltételekkel: szentgyónás, szentáldozás és imádság (egy Miatyánk és Üdvözlégy) a Szentatya szándékára.

Az év többi napján részleges búcsút lehet nyerni a temető imádságos lelkületű látogatásakor.

6. November 19-én, szombaton este 6 órától tartjuk az idén 5-10-15-20-25-50 vagy ennél több éve szentségi házasságban élő házaspárok hálaadó szentmiséjét. Kérem ezeknek a házaspároknak a jelentkezését akár a sekrestyében, akár a plébániairodán.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás