16 October, 2022 09:06

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 29. VASÁRNAP (október 16.)

1. Ma van missziós vasárnap. Szolidáris elkötelezettségünket a missziók ügye mellett most kifejezhetjük nagylelkű perselyadományunkkal, amelyért hálás köszönetet mondok.

Ugyancsak maaz esti szentmise után 19 órakor kezdődik Csorba Gergő orgonaművész jótékonysági koncertje. A koncert ingyenes, a helyszínen adományt szívesen fogadunk, amellyel egy 3 éves kislány gyógykezelését támogatjuk.

2. Kedden 18 órától folytatódik a FILMKLUB a Szent József Gimnázium dísztermében (2. emelet). Folytatjuk megkezdett sorozatunkat az ószövetségi prófétákról. Ezúttal Sámuel prófétával találkozhatunk a Saul és Dávid című amerikai filmben. Utána beszélgetést tartunk látottakról.

3. Szerdán 9 órától kezdődik az Idősek Akadémiája az 5. teremben. Hívom az időseket, hogy velük egykorúak derűs társaságában töltsenek néhány tartalmas délelőtti órát.

4. Liturgikus ünnepek és emléknapok e héten: hétfőn Antióchiai Szt. Ignác püspök és vértanú emléknapja, kedden Szent Lukács evangélista ünnepe és szombaton Szt. II. János Pál pápa emléknapja.

A következő vasárnap a 18 órai szentmisén énekelni fog a Dalárda.

5. Értékes hitvalló szokás az újonnan készült vagy felújított síremlék megszenteltetése. Aki szeretne síremlékszentelést kérni, mielőbb jelezze a plébánián.

6. November 19-én, szombaton este 6 órától tartjuk az idén 5-10-15-20-25-50 vagy ennél több éve szentségi házasságban élő házaspárok hálaadó szentmiséjét. Kérem ezeknek a házaspároknak a jelentkezését akár a sekrestyében, akár a plébániairodán.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás