14 January, 2023 16:00

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 2. VASÁRNAP (JAN. 15.)

1. Ma

17 órakor kezdetét veszi a görög katolikus főszékesegyházban az egyetemes imahét a Krisztus-hívők egységéért. A közös imák mindig 17 órakor kezdődnek; beosztásuk a hirdetőn olvasható. Nálunk jan. 18-án, szerdán lesz az imaóra.

Az imahét perselyadományát a szabadságtelepi református templomban keletkezett tűz okozta károk felszámolására fordítjuk.

— 19 órától Szilágyi Péter orgonakoncertjén vehetünk részt.

2. Kedden 18 órától folytatódik a FILMKLUB a Szent József Gimnázium (földszinti) 21. tantermében. Megnézzük az 1997-ben készült Salamon a zsidók királya című olasz-francia- cseh film II. részét. Utána beszélgetést tartunk látottakról.

3. Szombaton

— 10 órától tartjuk az elsőáldozásra készülő gyermekek összevont hittanóráját a templomban.

— 16 órától kezdődik a Cursillo lelkiségi mozgalomban résztvevők találkozója az 5. teremben.

4. Liturgikus emléknapok és ünnepek e héten: kedden Szt. Antal apát emléknapja, szerdán Árpád-házi Szt. Margit szűz ünnepe és szombaton Szent Ágnes szűz és vértanú emléknapja.

5. Mához egy hétre ünnepeljük Isten Igéjének Vasárnapját. A 10 órai szentmisében lesz 8 felkészült fiatalember lektorrá (felolvasóvá) avatása.

6. A tekintélyes múltú Debreceni Szent László Kórus várja tagjai sorába a kórusban énekelni szerető kedves híveket. Jelentkezni lehet Dobos Mihály karnagy-kántor úrnál.

7. Ebben az évben ünnepeljük a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye megalapításának 30. évfordulóját, és a Szent Anna-templom székesegyházi rangra emelését. Hálát adva az eltelt 30 évért és a személyes életünkben megélt kegyelmi ajándékokért, a reggeli szentmisék végétől az esti szentmisék kezdetéig egész napos szentségimádás veszi kezdetét templomunkban.

A folyamatos szentségimádáshoz 30 csoportvezetőt keresünk. Szeretnénk, ha a 30 személy 10-10 embert szólítana meg, akik havonta egy-egy alkalommal egy óra szentségimádást vállalnának. Ennek elérése érdekében várjuk a családok, egyének jelentkezését erre a különleges lehetőségre. Ha tervünk megvalósul, akkor biztosítva lenne az egész napos folyamatos szentségimádás.

A pontos időbeosztásokat táblázatban fogjuk jelölni, amely minden egyes személy számára elérhető lesz az egyházközség weboldalán.

Jelentkezni az alábbi e-mail címen lehet: szentsegimadas.szentanna

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás