4 April, 2023 08:10

HIRDETÉSEK VIRÁGVASÁRNAP (április 2.)

1. Az egy hete megtartott perselygyűjtés a Szentföld javára 482 000 Ft-ot eredményezett. Köszönöm a Kedves Testvérek perselyadományát.

2. Ma ünnepeljük Urunk bevonulását Jeruzsálembe, az Úr szenvedésének vasárnapját. Ezzel a vasárnappal kezdetét veszi a nagyhét.

14.30-kor kezdődik a városi keresztút ökumenikus részvétellel. Az elején barkaszentelésen vehetünk részt a Nagytemplom előtt. Utána indul a keresztút a Nagytemplomtól hat állomáson keresztül a Szent Anna-székesegyházig. Az egyes stációknál az elmélkedéseket a 10. Színházi Olimpiának otthont adó városok — Budapest, Debrecen, Győr, Miskolc, Veszprém — színházaiban játszó színészek olvassák fel. A Piac és a Szent Anna utca kereszteződésétől a mi egyházközségünk hívei fogják vinni az 5 m magas keresztet székesegyházunkig.

A keresztút székesegyházunkban ér véget, ahol 16.30-tól G. Rossini Stabat Mater című művét adja elő a Csokonai Színház énekkara, Ács János karmester vezényletével.

3. Virágvasárnap, nagyhétfőn és nagykedden az esti szentmisében lesz a nagyböjti szentbeszédsorozat, amelyet Lóczi Tamás, az egri szeminárium lelki igazgatója és tanára tart. A szentmisék előtt már 1 órával több gyóntató fog a hívek rendelkezésére állni szentgyónásuk elvégzésében.

4. A húsvéti szent háromnap liturgikus rendje:

NAP ÓRA SZERTARTÁS
NAGYCSÜTÖRTÖKÖN 10.00

18.00

19.00

krizmaszentelési szentmise Nyíregyházán a társ-székesegyházban

püspöki szentmise az utolsó vacsora emlékére

virrasztás

NAGYPÉNTEKEN

(szigorú böjt)

15.00

17.15

18.00

Irgalmasság rózsafüzére és litániája; szentsírlátogatás

Keresztút

Urunk szenvedésének ünneplése

NAGYSZOMBATON 07-től

20.00

szentsírlátogatásra betérhetünk templomunkba

Húsvéti vigília és feltámadási körmenet a Szent Anna utcán

HÚSVÉTVASÁRNAP A megszokott órákban lesznek a szentmisék.

A délelőtti szentmisék végén tartunk ételszentelést.

5. A húsvéti szent háromnapon a gyóntatási ügyeletet rendje olvasható egyházközségünk honlapján és a hirdetőn.

6. Nagypénteken szigorú böjtöt tartunk, vagyis háromszor étkezünk, egyszer lakunk jól és nem eszünk húst. A hústilalom 14 év felett, a szigorú böjt 18-60 éves kor között kötelezi azokat a katolikusokat, akiknek betegségük okán nincs étrendi korlátozás.

7. Az Isteni Irgalmasság kilencedet nagypénteken kezdjük 15 órától és Húsvét 1. hetének (fényeshét) szombatján fejezzük be. Minél többen tartsuk ezt a kilencedet! Ha valakinek erről még nem lenne ismerete, forduljon bizalommal a lelkiatyák bármelyikéhez.

8. A szentsírt a Szent Antal-szobornál fogjuk felállítani, amelynek egyéni LÁTOGATÁSÁRA betérhetünk székesegyházunkba. A nagypénteki és nagyszombati SZENTSÍRŐRZÉS egy-egy órájához feliratkozhatnak a Kedves Testvérek a sekrestyében.

9. Húsvétvasárnap 19 órától Honti Attila lublini (Lengyelország) főegyházmegyés pap ünnepi orgonakoncertjén vehetünk részt.

10. Az április 30-i budapesti pápai szentmisére autóbuszokat indítunk. A viteldíj 6000 Ft. Holnaptól lehet jelentkezni a viteldíj befizetésével vagy a sekrestyében, vagy 9 és 17 óra között a plébániairodán. A jelentkezési határidő április 6.

A szentgyónás

végezhető a gyóntatószékekben.

Minden szentmise előtt

egy fél órával kezdődik a gyóntatás.

Húsvét előtt

székesegyházunkban

a következő időpontokban lesz

gyóntatási ügyelet:

nagycsütörtök 06:30-08:30

17:00-18:00

nagypéntek 07:00-10:00

17:00-18:00

nagyszombat 07:00-10:00

18:30-20:00

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás