26 March, 2023 09:02

HIRDETÉSEK NAGYBÖJT 5. VASÁRNAPJÁN (március 26.)

— magyar népegyházi elnevezéssel Feketevasárnap —

1. Ma országos gyűjtést tartunk a Szentföld javára. Az esti szentmise előtt 17.30-tól ünnepélyes esti dicséretet éneklünk.

2. Szerdán délután fél 5-től lesz a Mária és Márta női imakör az egyedülálló nőknek és asszonyoknak (édesanyáknak és nagymamáknak).

3. Csütörtökön 17.15-től Taizé-i szentségimádást tartunk a templomban, amelyre fiataljaink hívnak minket.

4. Virágvasárnap az Úr szenvedésének vasárnapja.

— Megszenteljük a hívek magukkal hozott és kezükben tartott vágott virágait. A 10 órai szentmisére a gyülekezés – jó idő esetén – a templomunk előtti térségen lesz.

15 órakor kezdődik a városi keresztút ökumenikus részvétellel. Az elején barkaszentelésen vehetünk részt a Nagytemplom előtt. Utána indul a keresztút a Nagytemplomtól hat állomáson keresztül a Szent Anna-székesegyházig. Az egyes stációknál az elmélkedéseket a 10. Színházi Olimpiának otthont adó városok — Budapest, Debrecen, Győr, Miskolc, Veszprém — színházaiban játszó színészek olvassák fel.

A keresztút székesegyházunkban ér véget, ahol 16.30 órától G. Rossini Stabat Mater című művét adja elő a Csokonai Színház Énekkara, Ács János karmester vezényletével.

5. Virágvasárnap, nagyhétfőn és nagykedden az esti szentmisében lesz a nagyböjti szentbeszédsorozat templomunkban, amelyet Lóczi Tamás, az egri szeminárium lelki igazgatója és tanára tart.

A szentmisék előtt már 1 órával több gyóntató fog a hívek rendelkezésére állni szentgyónásuk elvégzésében. Ha szükséges, a szentmisék után is lesz gyóntatás.

6. Köszönetet mondok mindazoknak, akik a tartósélelmiszer-gyűjtésből kivették a részüket, és a 1356-os adományvonal hívásával segítették a karitász munkáját.

7. Rajzpályázatot hirdetünk óvodásoknak és általános iskolásoknak „30 ÉVES AZ EGYHÁZMEGYÉNK” címmel. A résztvevők rajzban fejezzék ki egyházi élményeiket. További információ kérhető a lelkiatyáktól és a hitoktatóktól. A pályaművek beküldési határideje: 2023. május 13.

8. Az április 30-i budapesti pápai szentmisére autóbuszokat indítunk. A viteldíj 6000 Ft. Holnaptól lehet jelentkezni a viteldíj befizetésével vagy a sekrestyében, vagy 9 és 17 óra között a plébániairodán. A jelentkezési határidő április 6.

Vírusmentes.www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás