19 March, 2023 09:01

HIRDETÉSEK NAGYBÖJT 4., (LAETARE) VASÁRNAPJÁN (MÁRCIUS 27.)

1. Ma az esti szentmise után részt vehetünk a Bach Mindenkinek Fesztivál nyitó orgonakoncertjén.

2. Holnap, március 20-án, Szent József, a Boldogságos Szűz Mária jegyese főünnepén szentmise lesz 7, 8 és 18 órakor. Különáldásban részesülhetnek a szentmisék után a férfiak és az édesapák.

3. Szerdán délelőtt 10 órától folytatódik az Idősek Akadémiája az 5. teremben.

4. Pénteken tartjuk a 24 óra az Úrért elnevezésű áhítatot a következő programmal a keresztelőkápolnában: 09 és 15 óra között csendes szentségimádás, 15.00-tól az isteni irgalmasság rózsafüzére, majd ismét csendes szentségimádás, 1715 órától családos keresztutat imádkozunk. Egy-egy állomáshoz az elmélkedés elvihető a sekrestyéből. 18.00 szentmise. Az isteni irgalmasság rózsafüzére után kezdődil a gyóntatás a gyóntatószékekben.

1. Szombaton tartjuk Urunk születése hírüladásának (Gyümölcsoltó Boldogasszonynak) főünnepét. 14:30-tól csendes erdei gyalogtúrára hívjuk minden korosztálybeli Testvérünket a Nagyerdőbe. Gyülekező 14:15-től a köztemető 3-as kapuja előtt.

5. A következő vasárnap — nagyböjt 5. vasárnapja, magyar népegyházi elnevezéssel Feketevasárnap — országos gyűjtést tartunk a Szentföld javára. Az esti szentmise előtt 17.30-tól ünnepélyes esti dicséretet éneklünk.

6. Köszönetet mondok mindazokat, akik már bekapcsolódtak a tartósélelmiszer-gyűjtésbe. Ha hívjuk a 1356-os adományvonalat, hívásonként 500 forinttal segítjük a karitász munkáját.

7. Rajzpályázatot hirdetünk óvodásoknak és általános iskolásoknak „30 ÉVES AZ EGYHÁZMEGYÉNK” címmel. A résztvevők rajzban fejezzék ki egyházi élményeiket. További információ kérhető a lelkiatyáktól és a hitoktatóktól. A pályaművek beküldési határideje: 2023. május 13.

Vírusmentes.www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás