21 May, 2023 22:17

HIRDETÉSEK URUNK MENNYBEMENETELÉNEK FŐÜNNEPÉN (máj. 21.)

1. Folytassuk az imakilencedet a Szentlélekhez május 27-ig — pl. a Szentlélek litánia elimádkozásával — pünkösdi készületként!

2. Szerdán 16:30-tól az 5. teremben tartjuk a Mária és Márta női imakört az egyedülálló nőknek és asszonyoknak (édesanyáknak és nagymamáknak). Szeretettel várjuk a csoporthoz csatlakozni akaró testvéreinket.

3. Csütörtökön az indiai származású dr. Joseph Vadakkel atya, az Eucharisztia misszionáriusa lesz nálunk. A találkozó 17.30-tól rózsafüzér-imádkozással kezdődik, majd szentmise, tanítás, szentségimádás, gyógyító ima lesz, végül a jelenlévők egyenként szentségi áldásban részesülnek.

4. Pénteken az esti szentmise után a Magyar Örökség díjjal kitüntetett Szent Efrém Férfikar ad koncertet székesegyházunkban.

5. Szombaton 14.30-tól szemlélődő erdei gyalogtúrára hívjuk minden korosztálybeli testvérünket a Nagyerdőbe. Gyülekező 14.15-től a köztemető 3-as kapujánál.

6. Mához egy hétre, pünkösdvasárnap a 10 órai szentmisében lesz bérmálás.

7. Liturgikus emléknapok e héten: kedden Boldog Apor Vilmos püspök és vértanú, szerdán Szűz Mária, keresztények segítsége és pénteken Néri Szent Fülöp áldozópap emléknapja lesz.

8. A misekönyv új magyar nyelvű kiadását kezdjük el használni pünkösdtől egyházmegyénkben. Az új kiadású misekönyv szövegében 6 helyen eszközöltek változtatásokat. Ezek közül az egyik a közgyónás első változatának szövegében található.

Ezt eddig így imádkoztuk: „Kérem ezért a Boldogságos, mindenkor Szeplőtelen Szűz Máriát…” Ennek új szövege: „Kérem ezért a Boldogságos, mindenkor Szűz Máriát…” Ezt fogjuk tehát imádkozni.

9. Ezzel egyidejűleg – egyházmegyénk egész területén – követjük a Misekönyv szerint előírt liturgikus testtartásokat. A liturgikus testtartás eddig megszokott rendje kibővül azzal, hogy a szentmisén a hívek állnak a felajánló könyörgés előtti Imádkozzatok, testvéreim… felszólítástól a Szent vagy befejezéséig és az áldozás utáni könyörgés alatt.

A Szent vagy befejezésétől lehet térdelni az Eucharisztikus ima végéig, valamint

az áldozás előtt, amikor a pap az Íme, az Isten Báránya… szavakat mondja.

Ha a hívek nem térdelnek ezen részek alatt, akkor álljanak. Azok, akik nem térdelnek le az átváltoztatáskor, mély meghajlást végezzenek akkor, amikor a pap az átváltoztatás után térdet hajt.

A liturgikus testtartás fent meghatározott rendjének követése a közösség tagjai egységének a jele.

Azok, akiknek egészségi állapota nem teszi lehetővé a liturgikus testtartás fent meghatározott rendjének követését, ennek betartása alól mentesülnek.

Vírusmentes.www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás