28 May, 2023 06:06

HIRDETÉSEK PÜNKÖSD ÜNNEPÉN (május 28.)

1. Ma teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki templomban vagy kápolnában áhítattal részt vesz a Jöjj, Szentlélek Istenünk himnusz ünnepélyes éneklésében vagy elmondásában.

2. Mától kezdjük használni a misekönyv új magyar nyelvű kiadását kezdjük el használni pünkösdtől egyházmegyénkben. Ezzel egyidejűleg – egyházmegyénk egész területén – követjük a Misekönyv szerint előírt liturgikus testtartásokat. A liturgikus testtartás eddig megszokott rendje kibővül azzal, hogy a szentmisén a hívek állnak a felajánló könyörgés előtti Imádkozzatok, testvéreim… felszólítástól a Szent vagy befejezéséig és az áldozás utáni könyörgés alatt.

A Szent vagy befejezésétől lehet térdelni az Eucharisztikus ima végéig, valamint az áldozás előtt, amikor a pap az Íme, az Isten Báránya… szavakat mondja.

Ha a hívek nem térdelnek ezen részek alatt, akkor álljanak. Azok, akik nem térdelnek le az átváltoztatáskor, mély meghajlást végezzenek akkor, amikor a pap az átváltoztatás után térdet hajt.

A liturgikus testtartás fent meghatározott rendjének követése a közösség tagjai egységének a jele.

Azok, akiknek egészségi állapota nem teszi lehetővé a liturgikus testtartás fent meghatározott rendjének követését, ennek betartása alól mentesülnek.

3. Ma befejeződik a húsvéti idő, és megkezdődik az évközi idő húsvét utáni része. Holnaptól a Mennynek királyné asszonya húsvéti antifóna helyett újra imádkozzuk az Úr Angyalát reggel, délben és este.

4. Holnap, a Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja emléknapját tartjuk. Hét, fél 9, 10 és 18 órakor lesz szentmise.

5. Szerdán megemlékezünk egyházmegyénk megalapításának 30. évfordulójáról.

6. Ugyancsak szerdán Magyarország két nemzeti kegyhelyén, Mártaverebély-Szentkúton és Máriapócson imaalkalmat tartanak a szinódus sikeréért, és azért, hogy hálát adjanak a szinódusi folyamat eddig elért eredményeiért.

Máriapócson 15 órától lorétói litániát végez Palánki Ferenc püspök atya, a szertartás szónoka. Majd tanúságtétel következik.

A két kegyhelyen egy napon felhangzó imák erejére számítva várják a kedves híveket.

7. Elsőcsütörtökön egész napos szentségimádást tartunk. 17-kor kezdjük a szentségimádási órát papi hivatásokért.

8. Elsőpénteken, a Jézus Szíve-tisztelet napján, meglátogatjuk a betegeket.

9. Liturgikus emléknapok e héten: csütörtökön a mi Urunk, Jézus Krisztus, az Örök Főpap ünnepe, szombaton Lwanga Szt. Károly és vértanútársai emléknapja, mához egy hétre lesz Szentháromság vasárnapja.

10. Minden katolikus háztartásban legyen Debreceni Katolikus Figyelő! Ezzel a mottóval elvihető egyházközségünk pünkösdi kiadványa az újságospolcról 200 Ft-ért. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik a Figyelő egy példányát.

11. Június 11-én lesz Úrnapja. A 10 órai szentmise után úrnapi körmenetet tartunk a megszokott útvonalon. A fél 12-es szentmise elmarad. Készületként a virágszirom gyűjtését már most kezdjék el a Kedves Testvérek. A körmeneten kísérni fog minket a Bocskai István Lövészdandár Debreceni Helyőrségi Zenekara.

Vírusmentes.www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás