2 September, 2023 20:41

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 22. VASÁRNAP (szept 3.)

1. Ma, elsővasárnap 15 órától szentségimádásra térhetünk be 18 óráig.

2. Elsőcsütörtökön a 7 órai szentmise után szentségimádásra térhetünk be 18 óráig. Egy-egy szentségimádási óra megtartására ketten-hárman összefogva feliratkozhatnak a sekrestyében. 17-kor kezdjük a szentségimádási órát papi hivatásokért.

3. A következő vasárnap a fél 9-es szentmisében tartjuk a tanév eleji Veni Sancte-t (ejtsd: Véni Szánktét). A szentmisék végén megáldjuk a pedagógusokat, a diákokat és iskolatáskájukat.

4. Szeptembertől felkészítést indítunk elsőáldozásra. Erre már jelentkezhetnek az idén harmadik osztályba menő gyermekek, vagy azok, akik már magasabb osztályba járnak, de elsőáldozók még nem voltak.

5. Azokat a fiatalokat és felnőtteket is hívom felkészítőre, akik szeretnének megkeresztelkedni és a többi szentségben részesülni, vagy katolizálni akarnak. Számukra indul a katekumen-csoportot szeptember 12-én, kedden az esti szentmise után az 5. teremben.

6. Minden katolikus háztartásban legyen Debreceni Katolikus Figyelő! Ezzel a mottóval elvihető az újságos polcról 200 Ft-os áron egyházközségünk kiadványának legújabb száma.

7. Liturgikus ünnepek e héten: csütörtökön Szt. Márk, István és Menyhért áldozópapok, kassai vértanúk és pénteken Szűz Mária születésének (Kisboldogasszonynak) ünnepe.

8. A múlt pénteken megkezdte Tatár Bálint kispap lelkipásztori gyakorlatát egyházközségünkben. Isten hozta Őt közénk!

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás