10 September, 2023 21:21

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 23. VASÁRNAP (szept. 10.)

1. Ma a szentmisék végén megáldjuk a jelenlévő pedagógusokat, diákokat és iskolatáskájukat.

2. Holnaptól kezdődik a bibliaóra az 5. teremben az esti szentmise után.Mindenki meghívott, aki vágyakozik arra, hogy az Evangélium fényében lássa és alakítsa életét.

3. Azokat a fiatalokat és felnőtteket is hívom felkészítőre, akik szeretnének megkeresztelkedni és a többi szentségben részesülni, vagy katolizálni akarnak. Számukra indul a katekumen-csoportot kedden, szeptember 12-én, az esti szentmise után az 5. teremben.

4. Ugyancsak kedden 18 órától kezdődik a filmklub a Varga utca 3 szám alatti Kateketika Központban. Megnézzük a Kalkuttai Szent Teréz anyáról (1910-1997) 2002-ben készült nagysikerű filmet. A olasz – angol – spanyol film címe: Teréz anya a szegények szolgálója. Meghallgatjuk még Teréz anyának a Nobel-díj átvételekor mondott híres beszédét. A filmvetítést beszélgetés követi a látottakról.

5. Pénteken 16 órára az 5. terembe várjuk hittanra az ovisokat, 1. és 2. osztályos gyerekeket; 16.45-re pedig a 6. terembe a 4., 5., 7. és 8. osztályosokat. A hittanórák rendje a hirdetőn megtalálható.

6. Szombaton kezdődik a felkészítés az elsőáldozásra 10 órától az 5. teremben. Jelentkezési lap kérhető a hitoktatóktól vagy a plébániairodán.

7. Minden katolikus háztartásban legyen Debreceni Katolikus Figyelő! Ezzel a mottóval elvihető az újságos polcról 200 Ft-os áron egyházközségünk kiadványának legújabb száma.

8. Liturgikus ünnepek és emléknapok e héten: kedden Szűz Mária Szent Nevének, szerdán Aranyszájú Szt. János püspöknek és egyháztanítónak emléknapja, csütörtökön Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepe, pénteken a Fájdalmas Szűzanya és szombaton Szt. Kornél pápa és Szt. Ciprián püspök, vértanúk emléknapja.

9. A jún. 25-től augusztus 31-ig megtartott nyári ministránsversenybe 27 gyermek kapcsolódott be. Közülük a 4. helyen hárman osztoznak: Andrési Balázs, Kontra György és Sándor Szabolcs (7 alkalommal); 3. helyezett: Kocsis Hunor (9 alkalommal); 2. helyezett: Gyarmati Balázs (10 alkalommal) és 1. helyezett Fekete Kristóf (23 alkalommal).

A többi ministráns helyezése olvasható a hirdetőn. Hűséges szolgálatukat megköszönjük. Szorgalmuk jó példaadásul szolgál gyermekeinknek.

Bátorítom a fiúkat és lányokat, hogy ministráljanak a vasár- és hétköznapi szentmiséken. A nagyobbak majd betanítják a kisebbeket.

Vírusmentes.www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás