10 February, 2024 20:57

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 6. VASÁRNAP (FEBR. 11.)

1. Ma

— tartjuk a betegek világnapját éskönyörgőnapot a világ éhezőiért;

— minden szentmise végén megáldjuk a szentségi házasságot kötött házaspárokat;

— 16:30-kor kezdődik német nyelvű szentmise székesegyházunkban.

2. Kedden 18 órától folytatódik a filmklub a Varga utca 3. szám alatti Kateketikai Központban. Megnézzük az 1999-ben készült Mária Magdolna – A szeretet győzelme a bűnök feltett című olasz filmet. A filmvetítést beszélgetés követi a látottakról.

3. Hamvazószerdán megkezdjük felkészülésünket Húsvétra, a Nagyböjtöt. 10 órakor püspöki szentmise lesz. Nagyböjtben hamvazószerdán és nagypénteken szigorú böjtöt tartunk, vagyis háromszor étkezünk, egyszer lakunk jól és nem eszünk húst. Nagyböjt többi péntekén kötelező a húsételtől való megtartóztatás.

A hústilalom 14 év felett, a szigorú böjt 18 és 60 éves kor között kötelezi azokat a katolikusokat, akiknek betegségük okán nincs étrendi korlátozásuk.

4. Hamvazószerdán 17 órától a Partium Házban (4025 Debrecen, Piac u. 81.) Palánki Ferenc püspök atya megnyitja a „Szűz Mária választott vitéze” című Szent László királyról szóló fotó-dokumentációs kiállítást, amelyen látható lesz az ő csontereklyéje és kürtje. A kiállítás 2024. március 12-ig tekinthető meg a Partium Ház nyitvatartási idejében. Szeretettel várnak mindenkit a megnyitóra és a kiállítás megtekintésére.

5. Nagyböjtben péntekenként 1715 órától imádkozzuk a keresztutat, majd ezt követi a szentmise.

Péntekenként az esti szentmisében a plébános atya prédikációsorozatot kezd MIÉRT, MIT ÉS HOGYAN GYÓNJAK? címmel.

6. A következő vasárnap 19 órától pedig Szilágyi Péter orgonakoncertjén vehetünk részt.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás