18 February, 2024 16:46

HIRDETÉSEK NAGYBÖJT 1. VASÁRNAPJÁN (február 18.)

1. Ma minden szentmise után a hamvazás szentelményében részesülhetnek azok, akiknek erre nem volt módjuk hamvazószerdán.

Ugyancsak ma 19 órától Szilágyi Péter orgonakoncertjén vehetünk részt.

2. Szerdán délelőtt 9 órától folytatódik az Idősek Akadémiája a 6. teremben.

Délután fél 5-től lesz a Mária és Márta női imakör az egyedülálló nőknek és asszonyoknak (édesanyáknak és nagymamáknak) az 5. teremben.

3. Pénteken az esti szentmisében folytatódik a plébános atya prédikációsorozata MIÉRT, MIT ÉS HOGYAN GYÓNJAK? címmel.

4. Szombaton 10 órától az elsőáldozásra készülő gyermekek összevont hittanórája lesz a templomban.

Délután fél 3-tól szemlélődő erdei gyalogtúrára hívjuk minden korosztálybeli testvérünket a Nagyerdőbe. Gyülekező 14.15-től a köztemető 3-as kapujánál.

5. A következő vasárnap perselygyűjtést tartunk a katolikus iskolák javára.

Szeretettel köszönjük meg a Kedves Hívek eddigi lelki és anyagi támogatását egyházmegyei fenntartású iskoláink működése érdekében.

Iskoláink száma az elmúlt években jelentősen növekedett. Ebben a tanévben 5700-nál is több gyermek katolikus neveléséről és színvonalas oktatásáról gondoskodunk bölcsődéinkben, óvodáinkban, általános iskoláinkban, középiskoláinkban és kollégiumainkban.

A 10 köznevelési intézmény működtetése — az állami normatívák és a nyertes pályázatok mellett — egyre több ráfordítással jár egyházmegyénk részéről. A következő vasárnap ehhez kérjük a Kedves Testvérek nagylelkű perselyadományait.

6. Nagyböjtben péntekenként 1715 órától imádkozzuk a keresztutat. Minél többen vegyünk részt rajta, és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

7. A Debreceni Katolikus Figyelő nagyböjtre megjelent száma elvihető az újságospolcról 200 Ft-os áron. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik a Figyelő egy példányát.

Köszönetet mondok mindazoknak, akik írásaikkal és háttérmunkájukkal kivették részüket e legújabb szám megjelentetéséből.

8. „Szűz Mária választott vitéze” című Szent László királyról szóló fotó-dokumentációs kiállítás (4025 Debrecen, Piac u. 81.), amelyen látható az ő csontereklyéje és kürtje megtekinthető a Partium Házban március 12-ig.

9. Március 9-én, szombaton lelkinapon vehetnek részt a férfiak Nyíregyházán a társszékesegyházban. Kérem a férfiakat, ragadják meg ezt az alkalmat, és legyenek résztvevői a lelkinapnak, amely hatékonyan fogja segíteni nagyböjti elmélyülésüket.

A lelkinapon való részvétel ingyenes. Jelentkezni lehet mátóla sekrestyében vagy a plébániairodán.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás