24 February, 2024 21:38

HIRDETÉSEK NAGYBÖJT 2. VASÁRNAPJÁN (február 25.)

1. Ma perselygyűjtést tartunk a katolikus iskolák javára. Ebben a tanévben 5700-nál is több gyermek katolikus neveléséről és színvonalas oktatásáról gondoskodunk egyházmegyei fenntartású bölcsődéinkben, óvodáinkban, általános iskoláinkban, középiskoláinkban és kollégiumainkban. Előre is köszönöma Kedves Testvérek nagylelkű perselyadományait.

2. Ma az esti szentmise előtt 17.30-tól ünnepélyes esti dicséretet éneklünk.

3. Elsőpénteken, a Jézus Szíve-tisztelet napján meglátogatjuk a betegeket.

Ezen a pénteken gyermekkeresztutat tartunk. A szülők hozzák el gyermekeiket és a nagyszülők unokáikat.

Az esti szentmisében folytatódik a plébános atya prédikációsorozata MIÉRT, MIT ÉS HOGYAN GYÓNJAK? címmel.

4. Március 9-én, szombaton lelkinapon vehetnek részt a férfiak Nyíregyházán a társszékesegyházban. Kérem a férfiakat, ragadják meg ezt az alkalmat, és legyenek résztvevői a lelkinapnak, amely hatékonyan fogja segíteni nagyböjti elmélyülésüket.

A lelkinapon való részvétel ingyenes. Jelentkezni lehet március 6-ig név és egyházközség megadásával az eli címen.Érdeklődni lehet a +36 30 776 4492 telefonszámon.

5. Március 10-én 19.30-tól nagyböjti ifjúsági szentségimádást tartunk székesegyházunkban.

6. A Debreceni Katolikus Figyelő nagyböjtre megjelent száma elvihető az újságospolcról 200 Ft-os áron.

7. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia meghirdeti a nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést. Ezzel egy ősegyházi hagyományt elevenítünk fel, hiszen az első század keresztényei a szentmisére hozták magukkal a szegényeknek szánt adományaikat. Az ő példájukat követve, kérem, március 3-tól 10-ig hozzák el a vasárnapi és a hétköznapi szentmisékre tartósélelmiszer-felajánlásukat, és adják le a sekrestyében vagy a plébániairodán.

Telefonos adományvonalon is bekapcsolódhatunk a Karitász segítő munkájába: ha hívjuk az 1356-os telefonszámot, hívásonként 500 forinttal segítünk.

„1% segítség, 100% szeretet.” Kérjük, hogy aki teheti, adója egy százalékával is támogassa a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye Kelet Karitász Alapítványát. Adószáma: 18792179-1-09

8. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia hálából Ferenc pápa 2023-as budapesti látogatásáért autóbuszos nemzeti zarándoklatot hirdet Rómába 2024. április 22-től 28-ig (7 nap / 6 éjszaka). A zarándoklat útvonala Padova, Orvieto, 3 nap Rómában, Assisi és Cascia.A részvételi díj személyenként 339.900 Ft. Jelentkezni lehet a plébános atyánál.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás