28 August, 2022 19:46

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 22. VASÁRNAP (aug. 28.)

1. Elsőcsütörtökön, szept. 1-én tartjuk a teremtésvédelem világnapját. Környezettudatos életmódunkkal enyhítsük az ökológiai válság előidézte károkat!

A 7 órai szentmise után szentségimádásra térhetünk be 18 óráig. Egy-egy szentségimádási óra megtartására ketten-hárman összefogva feliratkozhatnak a sekrestyében. 17-kor kezdjük a szentségimádási órát papi hivatásokért.

Ezen a napon fogja megkezdeni Csapó Márton, diakónusszentelés előtt álló kispap papszentelésig tartó lelkipásztori gyakorlatát egyházközségünkben. Isten hozta Őt közénk!

2. Elsőpénteken, a Jézus Szíve-tisztelet napján meglátogatjuk betegeinket, akik otthonukban akarják szentgyónásukat és –áldozásukat elvégezni. 17.30-kor énekeljük a Jézus szíve litániát.

Ha a Kedves Testvérek tudnak környezetükben élő idős, a szentmisére eljönni már nem tudó betegekről, akik szívesen vennék magukhoz az Oltáriszentséget minden hónap elsőpéntekén, jelentsék a sekrestyében, vagy a plébániairodán, vagy a plébánia elektronikus postacímén.

3. Mához egy hétre a fél 9-es szentmisében tartjuk a tanév eleji Veni Sancte-t (ejtsd: Véni Szánktét). A szentmisék végén megáldjuk a pedagógusokat, a diákokat és iskolatáskájukat.

4. Liturgikus ünnepek és emléknapok e héten: hétfőn Keresztelő Szt. János vértanúságának és szombaton Nagy Szent Gergely pápa és egyháztanító emléknapja lesz.

5. A Szent Erzsébet Otthonba munkatársakat keresnek beteghordó és portás munkakörök betöltésére. Mindkettő teljes munkaidős, egyműszakos állás. B kategóriás jogosítvány mindkettőhöz szükséges. Érdeklődni a Szent Erzsébet Otthon e-mail címén vagy telefonszámán lehet. (Mindkettő megtalálható az intézmény honlapján. szt.erzsebetotthon; tel.: 52/503-300).

6. Felkészítést indítunk elsőáldozásra és bérmálkozásra. Bérmálkozásra jelentkezhetnek a 7-12. osztályos fiatalok. A bérmálkozási felkészítő szeptember 10-én 9 órakor kezdődik a 6. teremben. Ugyanezen a napon kezdődik az elsőáldozási is 10 órától az 5. teremben. Jelentkezési lap ezekre a felkészítőkre elvihető a sekrestyéből vagy kérhető a plébániairodán.

7. Azokat a fiatalokat és felnőtteket is hívom felkészítőre, akik szeretnének megkeresztelkedni és a többi szentségben részesülni, vagy katolizálni akarnak. Számukra indul a katekumen-csoportot szeptember 6-án, kedden az esti szentmise után a 6. teremben.

8. A Biblia-óra szept. 5-től veszi kezdetét az esti szentmise után a 7. teremben. Mindenki meghívott, aki vágyakozik arra, hogy az Evangélium fényében lássa és alakítsa életét.

width= Vírusmentes.www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás