29 January, 2023 08:48

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 4. VASÁRNAP (JANUÁR 29.)

1. Ma 15-tól FIATAL CSALÁDOSOK vasárnapi körének összejövetelét tartjuk az 5. teremben. Szeretettel várjuk és látjuk a csoporthoz csatlakozni akaró fiatal házasokat és családosokat. 17.30-tól ünnepélyes esti dicséretet éneklünk.

2. Hétfőn 17 órától Böjte Csaba testvér tart
előadást a Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskolában.

3. Szerdán délután fél 5-től az 5. teremben folytatódik a Mária és Márta női imakör az egyedülálló nőknek és asszonyoknak (édesanyáknak és nagymamáknak).

4. Csütörtökön ünnepeljük Urunk bemutatását (Gyertyaszentelő Boldogasszonyt), amely könyörgőnap szerzetesi hivatásokért. Szentmisén vehetünk részt 7 és 18 órakor. Ez utóbbi püspöki szentmisén jelen lesznek egyházmegyénk szerzetesei. A szentmisék elején megáldjuk a hívek magukkal hozott gyertyáit.

Ezen a napon egész napos szentségimádást tartunk. 17-kor kezdjük a szentségimádási órát papi hivatásokért Palánki Ferenc püspök atya vezetésével és egyházmegyénk szerzeteseinek részvételével. A főpásztor kéri plébániánk és az egész város Szent László Imaszövetségben imádkozó híveit, hogy vegyenek részt ezen a szentségimádáson, majd utána a szentmisén.

5. A 165 éve — 1858. febr. 11-én — Lourdes-ban 18-szor megjelent Szűz Anya tiszteletére és közbenjárásáért kilencedet kezdünk február 2-től hétköznapokon a 7 órai szentmise után, fél nyolctól.

6. Elsőpénteken, a Jézus Szíve-tisztelet napján meglátogatjuk a betegeket.

7. Liturgikus emléknapok e héten: kedden Bosco Szent János áldozópapé és pénteken Szt. Balázs püspöké és vértanúé, végül szombaton Szűz Mária szombati emléknapja lesz.

8. Egyházközségünk képviselőtestülete a múlt szerdán megtartott ülésén elfogadta a 2022. évi zárszámadást és jóváhagyta 2023. évi költségvetést, amelyet az érdeklődők munkanapokon megtekinthetnek a plébániairodában.

9. Maradjunk együtt! Ezzel a mottóval veszi kezdetét mához két hétre, február 12-én, A házasság hete, és tart február 19-ig.

Palánki Ferenc püspök atya ebből az alkalomból szentmisét mutat be február 18-án 18:00-tól, Nyíregyházán, a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban, amelyen megáldja az idén kerek évfordulójukat ünneplő házaspárokat.

Kérjük a házaspárok jelentkezését február 8-ig személyesen a plébániairodán vagy a sekrestyében, ill. egyházközségünk e-mail címén vagy telefonon a következő adatok megadásával: férj neve, feleség leánykori neve és házasságkötésük dátuma.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás