5 February, 2023 16:55

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 5. VASÁRNAP (FEBR. 5.)

1. Ma a szentmise után Balázs-áldásban részesülhetnek azok, akiknek erre pénteken nem volt módjuk.

2. Ma, elsővasárnap, 15 órától csendes szentségimádásra térhetünk be templomunkba 18 óráig.

3. Kedden 18 órától folytatódik a FILMKLUB a Szent József Gimnázium (földszinti) 22. tantermében. Megnézzük az ószövetségi Eszter könyve alapján 2006-ban készült Egy éjszaka a királlyal című amerikai filmet.

4. A következő vasárnap a 18 órai szentmisén énekel a Dalárda.

5. Szeretetbe kapaszkodva — Ezzel a mottóval veszi kezdetét mához egy hétre, február 12-én, A házasság hete, és tart február 19-ig.

Palánki Ferenc püspök atya ebből az alkalomból szentmisét mutat be február 18-án 18:00-tól, Nyíregyházán, a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban, amelyen megáldja az idén kerek évfordulójukat ünneplő házaspárokat.

Kérjük a házaspárok jelentkezését február 8-ig személyesen a plébániairodán vagy a sekrestyében, ill. egyházközségünk e-mail címén vagy telefonon a következő adatok megadásával: férj neve, feleség leánykori neve és házasságkötésük dátuma.

6. Február 18-án, szombaton farsangi mulatságra hívjuk gyermekeinket fél 3-tól a hittantermekbe. A farsang része a jelmezverseny, vetélkedő, kreatív kuckó, tombola és büfé. Belépő: 1 tálca sütemény. Jelentkezni lehet a hitoktatóknál vagy a plébániairodán, vagy a sekrestyében.

A gyermekek szüleit ugyanekkor tea- és kávéházba hívjuk az 5. terembe.

7. A Szent II. János Pál Intézet — 2023. február 22. és április 2. között — csatlakozik a 40 Nap az Életért elnevezésű világméretű imamozgalomhoz. Az Amerikai Egyesült Államokból 2007-ben elindult kezdeményezésben az idén a világ 63 országának, több mint 1000 városa vesz részt. Debrecenben idén első alkalommal lesz a 40 napig tartó békés imakampány a magzati életek védelmében, az abortusz megszüntetéséért.

Az esemény helyszíne: előreláthatóan a Bartók Béla út Kenézy Kórház Nőgyógyászatához legközelebb eső utcaszakasza. A szervezők várják azon hívek jelentkezését, akik vállalják, hogy 1 vagy több órát csendesen imádkoznak a megjelölt helyszínen az általuk kiválasztott időpontban (reggel 7.00 és este 19.00 óra között).

A jelentkezés a hirdetőn olvasható. E-mailben: janospalintezet címen, illetve a 20/333-42-59-es telefonszámon, munkaidőben.

Aki szeretne, a mise végén, a Szent Antal-szobor mellett is jelentkezhet az Intézet munkatársánál.

8. Liturgikus emléknapok e héten: hétfőn Miki Szt. Pál és társai, vértanúk, pénteken Szt. Skolasztika szűz, végül szombaton a Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária emléknapja és a Betegek Világnapja lesz.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás