12 February, 2023 06:17

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 6. VASÁRNAP (FEBR. 12.)

1. Szeretetbe kapaszkodva — Ezzel a mottóval ma veszi kezdetét A HÁZASSÁG HETE, és tart február 19-ig.

2. Kedden Szt. Cirill szerzetest és Szt. Metód püspököt, Európa társvédőszentjeit ünnepeljük.

3. Szerdán délelőtt 10 órától folytatódik az Idősek Akadémiája az 5. teremben. Ugyanitt délután fél 5-től lesz a Mária és Márta női imakör az egyedülálló nőknek és asszonyoknak (édesanyáknak és nagymamáknak).

4. Csütörtökön 18 órától ifjúsági közösség indul a Svetitsben, ahová szeretettel várják a 15 és 18 év közötti fiatalokat. Részletek megtudhatók a hirdetőn.

5. Szombaton fél 3-tól farsangi mulatságra hívjuk gyermekeinket a hittantermekbe. A farsang része a jelmezverseny, vetélkedő, tombola és büfé. Belépő: 1 tálca sütemény. Jelentkezni lehet a hitoktatóknál vagy a plébániairodán, vagy a sekrestyében. Ugyanekkor a gyermekek szüleit tea- és kávéházba hívjuk az 5. terembe.

17.15-kor kezdődik hitvesi rózsafüzér-imádkozás. Egy-egy tized vezetésére jelentkezhetnek a házaspárok a sekrestyében.

18:00-tól Palánki Ferenc püspök atya szentmisét mutat be Nyíregyházán társszékesegyházban, amelyen megáldja az idén kerek évfordulójukat ünneplő házaspárokat. Kérjük a házaspárok mielőbbi jelentkezését személyesen a plébániairodán vagy a sekrestyében, ill. egyházközségünk e-mail címén vagy telefonon a következő adatok megadásával: férj neve, feleség leánykori neve és házasságkötésük dátuma.

6. Jövő vasárnap minden szentmise végén megáldjuk a házaspárokat. A szentmisék után a székesegyház előtt megvásárolható Edward Sri: Úgy imádkozni a rózsafüzért, mint még soha c. könyve 3000 Ft-ért. A könyv kiváló nagyböjti olvasmány.

Az esti szentmise után orgonakoncerten vehetünk részt. Közreműködnek: Szerelem Csilla – énekkel, Molnár Dániel – orgonán, id. és ifj. Barra Ákos – hegedűn.

7. Még lehet csatlakozni a 40 napig tartó békés imakampányhoz — február 22. és április 2. között — a magzati életek védelmében, az abortusz megszüntetéséért. Az imádkozás helyszíne: a Bartók Béla út Kenézy Kórház Nőgyógyászatához legközelebb eső utcaszakasza. A szervezők várják azon hívek jelentkezését, akik vállalják, hogy 1 vagy több órát csendesen imádkoznak a megjelölt helyszínen az általuk kiválasztott időpontban (reggel 7.00 és este 19.00 óra között).

A jelentkezés a hirdetőn olvasható. E-mailben: janospalintezet címen, illetve a 20/333-42-59-es telefonszámon, munkaidőben. Aki szeretne, a mise végén, a Szent Antal-szobor mellett is jelentkezhet az Intézet munkatársánál.

8. A folyamatos szentségimádásra már összegyűlt 120 jelentkező. A Kedves Testvéreket biztatjuk, hogy bátran csatlakozzanak a február 22-én induló szentségimádáshoz, amely a keresztelőkápolnában lesz a reggeli szentmise után az esti szentmiséig.

9. Nagyböjti énekversenyt hirdetünk a gyerekeknek 18 éves korral bezárólag. Február 26-ig lehet jelentkezni a versenyre egy nagyböjti énekkel egyéni indulóként vagy 2-3 fős csapatban (a jelentkezes.sza e-mail címen). Az énekversenyt március 4-én (szombaton) 10 órától tartjuk székesegyházunkban.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás