19 February, 2023 19:41

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 7. VASÁRNAP (FEBR. 19.)

1. Ma: könyörgőnapot tartunk a világ éhezőiért;minden szentmise végén megáldjuk a házaspárokat; a székesegyház előtt megvásárolható Edward Sri: Úgy imádkozni a rózsafüzért, mint még soha c. könyve 3000 Ft-ért. A könyv kiváló nagyböjti olvasmány.

Az esti szentmise után orgonakoncerten vehetünk részt. Közreműködnek: Szerelem Csilla – énekkel, Molnár Dániel – orgonán, id. és ifj. Barra Ákos – hegedűn.

2. Húshagyó kedden az esti szentmise után „Márványba vésve áll egy nagy titok…” címmel WASS ALBERT-emlékestet tartunk, melyen közreműködik MACZKÓ MÁRIA Emerton és Magyar Örökség-díjas énekművész.

3. Hamvazószerdával megkezdjük felkészülésünket Húsvétra, a Nagyböjtöt. 8 órakor püspöki szentmise lesz. Nagyböjtben hamvazószerdán és nagypénteken szigorú böjtöt tartunk, vagyis háromszor étkezünk, egyszer lakunk jól és nem eszünk húst. Nagyböjt többi péntekén kötelező a húsételtől való megtartóztatás.

A hústilalom 14 év felett, a szigorú böjt 18 és 60 éves kor között kötelezi azokat a katolikusokat, akiknek betegségük okán nincs étrendi korlátozásuk.

4. Hamvazószerdán 11 órától kezdődik a szentségimádás a keresztelőkápolnában az esti szentmiséig. A keresztelőkápolnába a szentélyből lehet bejutni. A folyamatos szentségimádásra még lehet jelentkezni egyházközségünk honlapján.

5. Nagyböjtben péntekenként 1715 órától imádkozzuk a keresztutat, majd ezt követi a szentmise.

6. Pénteken, Szt. Mátyás apostol ünnepén az esti szentmise után, 18:45-től férfikörbe hívom egyházközségünk akolitusait és férfiait. Összejövetelünket a plébánia könyvtárában tartjuk. Szeretettel várjuk a csoporthoz csatlakozni akaró férfitestvéreinket!

7. Szombaton: 9 órától a bérmálkozásra és 10 órától az elsőáldozásra készülő gyermekek összevont hittanórája lesz a templomban. 14:30-tól pedig csendes erdei gyalogtúrára hívjuk minden korosztálybeli Testvérünket a Nagyerdőbe. Gyülekező 14:15-től a köztemető 3-as kapuja előtt.

8. A jövő vasárnap gyűjtést tartunk a katolikus iskolák javára. Szeretettel megköszönöm a Kedves Hívek egyházmegyei fenntartású iskoláinknak nyújtott eddigi lelki és anyagi támogatását. A 11 oktatási közintézményünk működtetése — az állami normatívák és a nyertes pályázatok mellett — egyre több ráfordítással jár egyházmegyénk részéről. Ehhez kérjük a jövő vasárnap nagylelkű perselyadományukat.

Nagyböjt 1. vasárnapján minden szentmise után lehet a hamvazás szentelményében részesülni.

9. Nagyböjti énekversenyt hirdetünk a gyerekeknek 18 éves korral bezárólag. Február 26-ig lehet jelentkezni a versenyre egy nagyböjti énekkel egyéni indulóként vagy 2-3 fős csapatban (a jelentkezes.sza e-mail címen). Az énekversenyt március 4-én (szombaton) 10 órától tartjuk székesegyházunkban.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás