26 February, 2023 09:01

HIRDETÉSEK NAGYBÖJT 1. VASÁRNAPJÁN (február 26.)

1. Ma perselygyűjtést tartunk a katolikus iskolák javára. Köszönöm a Kedves Testvérek perselyadományát.

2. Maminden szentmise után a hamvazás szentelményében részesülhetnek azok, akiknek erre nem volt módjuk hamvazószerdán.

3. Szerdán délután fél 5-től lesz a Mária és Márta női imakör az egyedülálló nőknek és asszonyoknak (édesanyáknak és nagymamáknak) az 5. teremben.

4. Pénteken délután 17.00-tól 30. alkalommal rendezik meg az Ökumenikus Női Világimanapot, a római és görög katolikus, református, evangélikus és baptista nőtestvérekkel együtt. Ebben az évben a Debreceni Baptista Gyülekezet ad helyet a világimanap debreceni résztvevőinek (Debrecen, Szappanos u. 23.).

5. Szombaton 10 órától nagyböjti énekversenyt tartunk székesegyházunkban. Jelentkezni lehet a versenyre egy nagyböjti énekkel egyéni indulóként vagy 2-3 fős csapatban (a jelentkezes.sza e-mail címen). Hívjuk a Kedves Testvéreket közönségnek.

6. Nagyböjtben péntekenként 1715 órától imádkozzuk a keresztutat. Minél többen vegyünk részt rajta, és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

A következő pénteken gyermekkeresztutat tartunk. A szülők hozzák el gyermekeiket és a nagyszülők unokáikat.

7. A Debreceni Katolikus Figyelő nagyböjtre megjelent száma elvihető az újságospolcról 200 Ft-os áron. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik a Figyelő egy példányát.

Köszönetet mondok mindazoknak, akik írásaikkal és háttérmunkájukkal kivették részüket e legújabb szám megjelentetéséből.

8. A Kedves Testvéreket biztatjuk, hogy bátran csatlakozzanak a hamvazószerdán indult folyamatos szentségimádáshoz, amely a keresztelőkápolnában zajlik a reggeli szentmise után az esti szentmiséig.

9. Március 18-án, szombaton lelkinapon vehetnek részt a férfiak Nyíregyházán a társszékesegyházban. Kérem a férfiakat, ragadják meg ezt az alkalmat, és legyenek résztvevői a lelkinapnak, amely hatékonyan fogja segíteni nagyböjti elmélyülésüket.

A lelkinapon való részvétel ingyenes. Jelentkezni lehet legkésőbb március 13-ig a sekrestyében vagy a plébániairodán.

Vírusmentes.www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás