5 March, 2023 06:23

HIRDETÉSEK NAGYBÖJT 2. VASÁRNAPJÁN (március 5.)

1. Az egy hete megtartott perselygyűjtés 428 000 Ft-ot eredményezett a katolikus iskolák javára. Köszönöm a Kedves Testvérek perselyadományát.

2. Ma, elsővasárnap, 15 órától csendes szentségimádásra térhetünk be templomunkba 18 óráig.

3. Nagyböjtben péntekenként 1715 órától imádkozzuk a keresztutat. Minél többen vegyünk részt rajta, és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.A következő pénteken ifjúsági keresztutat tartunk, amelyre hívjuk és várjuk fiataljainkat.

4. A Debreceni Katolikus Figyelő nagyböjtre megjelent száma elvihető az újságospolcról 200 Ft-os áron. A Figyelőből megtudhatjuk a szentmise néhány részében eszközölt változtatásokat is, amelyeket igyekezzünk fejből megtanulni.

5. Március 18-án a férfiak és március 25-én a nők 9 órától vehetnek részt lelkinapon Nyíregyházán a társszékesegyházban. A lelkinapon való részvétel ingyenes. Jelentkezéseket legkésőbb március 14-ig várják az eli e-mail címen a név és az egyházközség megadásával.

6. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia meghirdeti a nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést. Ezzel egy ősegyházi hagyományt elevenítünk fel, hiszen az első század keresztényei a szentmisére hozták magukkal a szegényeknek szánt adományaikat. Az ő példájukat követve, kérem, március 12-től 19-ig hozzák el a vasárnapi és a hétköznapi szentmisékre tartósélelmiszer-felajánlásukat, és adják le a sekrestyében vagy a plébániairodán.

Telefonos adományvonalon is bekapcsolódhatunk a Karitász segítő munkájába: ha hívjuk az 1356-os telefonszámot, hívásonként 500 forinttal segítünk.

„1% segítség, 100% szeretet.” Kérjük, hogy aki teheti, adója egy százalékával is támogassa a Katolikus Karitász szolgálatát: a Karitászt Támogató Alapítványt, vagy a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye Kelet Karitász Alapítványát. Adószáma: 18792179-1-09

8. Adjuk át minél több szülőnek, hogy a következő tanévtől (2023/2024) római katolikusnak kereszteltgyermekeik számára írásban adott nyilatkozatban kérjék a hit- és erkölcstant az állami iskolákban és a 6 osztályos gimnázium 7-8. osztályában az etika tantárgy helyett.

Ezzel a kérésükkel biztosítják számukra a vallásos nevelés komoly lehetőségét, ami már az óvodákban megkezdődhet. Ha a szülők ránk bízzák nem katolikusnak keresztelt vagy kereszteletlen gyermeküket, szeretettel fogadjuk őket a római katolikus hit- és erkölcstan órán.

Vírusmentes.www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás