19 November, 2023 06:23

HIRDETÉSEINK AZ ÉVKÖZI 33. VASÁRNAP (november 19.)

1. Ma ünnepeljük a Szegények világnapját, és tartunk országos perselygyűjtést a Karitász javára.

2. Kedden 18 órától folytatódik a filmklub a Varga utca 3. szám alatti Kateketikai Központban. Megnézzük a XII. Piusz pápa életét bemutató Isten nagyhatalmú szolgálója című német filmet. A filmvetítést beszélgetés követi a látottakról.

3. Pénteken 17 órától „Egy az Úr, egy a hit” elnevezésű ökumenikus kiállítás nyílik a Déri Múzeum Dísztermében, melyet 18 órakor követ Palánki Ferenc püspök atya és Fekete Károly püspök úr kerekasztal-beszélgetése.

4. Szombaton

14.30-tól szemlélődő erdei gyalogtúrára hívjuk minden korosztálybeli Testvérünket a Nagyerdőre. Gyülekező 14.15-től a köztemető 3-as kapujánál.

18 órai szentmisében lesz az idén kerek évfordulós házaspárok hálaadása. A hálaadás után találkozásra hívjuk őket a 7. terembe.

19.30-tól kezdődik a fiatalok szentségimádási órája, amelyre mindenkit várnak szeretettel.

5. Egyházmegyei szavalóversenyt hirdetünk, amelyre december 5-ig lehet jelentkezni a https://forms.gle/Qeo7dQcpM4tHiymk7 címen található űrlap kitöltésével. Bátorítom a Kedves Szülőket és Hitoktatókat, hogy ösztönözzék gyermekeiket, tanítványaikat a részvételre.

6. Advent közeledtével Debrecen Önkormányzata, a Debreceni Karitatív Testület, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye, a Tiszántúli Református Egyházkerület és a Hajdúdorogi Főegyházmegye közös összefogással szeretne segítő kezet nyújtani a debreceni rászorulóknak. Éppen ezért november 13-tól december 15-ig elindult az Adventi Szeretetdoboz Adománygyűjtő Akció. A szeretetdobozokba elsősorban legalább fél éves szavatosságú tartós élelmiszereket várnak, de szívesen fogadnak tisztálkodási- és tisztítószereket.

7. November 13-án délután a 10. urnafalnál tüzet okozott egy látogató, aki — a tilalom ellenére — mécsest égetett az urnafal közvetlen közelében.

A több helyen kifüggesztett, jól olvasható urnatemetői szabályzat értelmében nincs megengedve tűzvédelmi és állagmegóvási okokból: az altemplomban gyertya vagy mécses égetése; az urnafülkék fedlapjaira bármiféle díszítés, akasztó, váza, kép, virág vagy koszorú felszerelése. Akik ilyeneket szereltek az urnafedlapra, kérem, távolítsák el mielőbb! Az urnafülke előtt a földön nem helyezhető el sem élő, sem művirág.

Az urnatemető rendjének megóvása érdekében szálas virágok csak a kereszt előtt található közös virágvázá(k)ban helyezhetők el.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás