2 June, 2024 06:00

HIRDETÉSEK ÚRNAPJÁN (JÚN. 2.)

1. Ma a 10 órai szentmise után úrnapi körmenetet tartunk a megszokott útvonalon. A fél 12-es szentmise elmarad.

Megköszönöm a Kedves Testvéreknek a virágszirom gyűjtését, és segítségüket az úrnapi sátrak állításához és díszítéséhez.

A szükséges feltételekkel teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki áhítattal vesz részt az úrnapi körmeneten. A körmeneten kísérni fog minket a Bocskai István Lövészdandár Debreceni Helyőrségi Zenekara.

2. Szerdán, június 5-én lesz székesegyházunk felszentelésének 278. évfordulója. E nap egyházközségünk szentségimádási napja. A 8 órai szentmise után egész napos szentségimádást tartunk a keresztelőkápolnában. Jártunkban-keltünkben térjünk be szentségimádásra!

Az esti szentmise előtt, 17:40-től esti dicséretet énekelünk.

3. Elsőcsütörtökön 17-kor kezdjük a szentségimádási órát papi hivatásokért a keresztelőkápolnában.

4. A június 24-től 28-ig tartó nyári napközis táborba még lehet jelentkezni 8 ezer Ft előleg befizetésével.

5. Liturgikus ünnepeink e héten: hétfőn Lwanga Szt. Károly és társai ugandai vértanúk emléknapja. Pénteken tartjuk Jézus Szent Szívének főünnepét. Meglátogatjuk betegeinket, akik otthonukban akarják szentgyónásukat és –áldozásukat elvégezni. 17:30-kor énekeljük a Jézus Szíve litániát. Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki Jézus Szentséges Szívének ünnepén nyilvánosan elimádkozza az Urunk Jézus! Az emberi nem Megváltója… kezdetű engesztelő imádságot. Szombaton lesz a Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Szívének emléknapja.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás