9 June, 2024 05:54

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 10. VASÁRNAP (JÚN. 9.)

1. Köszönetet mondok mindazok kétkezi munkájáért, akik kivették részüket az úrnapi sátrak felállításából és díszítéséből, a körmenet előkészítéséből és megtartásából, valamint a virágszirom-gyűjtésből és –szórásból, hogy az úrnapi körmenet méltó és ünnepélyes lehetett.
2. Kedden 18 órától filmklub lesz a Varga utca 3. szám alatti Kateketikai Központban. Megnézzük Az Oppenheimer 2023-ban bemutatott amerikai életrajzi filmet. (Írta és rendezte Christopher Nolan az American Prometheus című könyv alapján.)
3. Szerdán délelőtt 9 órától lesz az Idősek Akadémiájának és a többi idős csoport évadzáró találkozója a Szent István templom kertjében (Faraktár u. 78.).
4. Június 19-én 17 órától szalonnasütésre hívjuk hittanos gyermekeinket a plébániaudvarra. Gyülekező fél 5-től. A Karitász felőli (Sumen utcai) bejáratot használják. A résztvevők nyársat, üdítőt és zöldségfélét hozzanak magukkal. Mielőbb jelentkezzenek a hitoktatóknál!
5. A június 24-től 28-ig tartó nyári napközis táborba még lehet jelentkezni 8 ezer Ft előleg befizetésével.
6. Elkészültek a templomi padok új, keményebb tartású ülőszivacsai. Köszönet illeti az adományozót. Tisztaságukra vigyázzunk!
7. Emléknapok e héten: kedden – Szt. Barnabásé; csütörtökön – Páduai Szent Antal áldozópapé és egyháztanítóé; szombaton – Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnőé lesz.
8. Csatlakozzunk a Szent László imaszövetséghez! Palánki Ferenc püspök atya az egyházmegye papjaiért, valamint újabb papi és szerzetesi hivatások születéséért alapította a Szent László Imaszövetséget 2019. advent első vasárnapján. Az imaszövetségben több mint ezer hívő ember minden nap egy tized rózsafüzér elimádkozásával, elsőcsütörtökönként pedig szentségimádáson fohászkodik a papi és szerzetesi hivatásokért. Várom a Kedves Hívek jelentkezését az imaszövetségbe.
9. Éljünk állampolgári jogunkkal, és vegyünk részt a mai választásokon! Az idei szavazás alkalom arra, hogy olyan helyi és uniós vezetőket válasszunk, akik ténylegesen a keresztény erkölcsiség, az élet tisztelete, a béke és a közjó érdekében munkálkodnak. Távolmaradásunkkal ne adjuk át káros ideológiát képviselőknek a döntés lehetőségét! Részvételünk a választásokon hatással van közösségeink és az Európai Unió jövőjére.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás